25 lutego 2020, 00:27

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Weekendowe zapowiedzi

PIĄTEK-23.08

W ramach Muzycznego Lata na kępińskim Rynku zagra zespół B-Side. Początk o godz.20.00.

SOBOTA-24.08

Msza święta w kościele parafialnym o godz.16.00 rozpocznie Dożynki Parafialno-Wiejskie w Świbie. Po mszy świętej w miejscowym Domu Ludowym rozpoczną się dożynkowe obrzędy. Po nich występ Mateusza Krowickiego. O 21.00 organizatorzy zapraszają na występ gwiazdy śląskich szlagierów -Brygidy i Roberta Łukowskich.

O godzinie 18.00 kolejna edycja „Ogrodów Świętego Idziego” - koncertu odbywającego się w ramach uroczystości odpustowych w Sanktuarium Świętego Idziego w Mikorzynie.  Tym razem wydarzenie, organizowane przez Bractwo Świętego Idziego, podzielone zostało na trzy części. Pierwsza nawiązywać będzie do 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z montażem słowno-muzycznym wystąpi Reprezentacyjny Chór Powiatu Kępińskiego „Con brio” pod dyrekcją Ewy Olek, któremu towarzyszyć będą uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mikorzynie. Drugą część koncertu wypełnią utwory w wykonaniu Gabrieli Blachy Cupiał,wokalistki z Gliwic, a całość zakończy się mszą świętą.

Msza św. w Kościele Parafialnym  pw. św. Floriana w Opatowie  o godzinie 14:00 rozpocznie Dożynki Gminy Łęka Opatowska. Po mszy św. barwny korowód ruszy ulicami Opatowa.  Dalsza część obchodów odbędzie się na boisku sportowym. Podczas tegorocznego święta nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zaprezentują się uczniowie Szkoły Podstawowej w Opatowie, a także Opatowskie Stowarzyszenie. Wystąpi również Gwiazda Śląskich Szlagierów - Mona Lisa oraz  Gwiazda Wieczoru zespół MASTERS /20:30/. Dożynki zakończy zabawa taneczna na świeżym powietrzu.

NIEDZIELA-25.08

W hali widowiskowo-sportowej w Kępnie odbędzie się doroczna akcja "Kropla Życia". Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Po Prostu Pomagam oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Akcja odbędzie się od 10.00 do 14.00. Losowanie nagród dla krwiodawców o 18.30 n stadionie w Bralinie podczas festynu "Pożegnanie Lata".

Festyn "Pożegnanie Lata" odbędzie się na stadionie LKS Sokół Bralin. Od 16.00 program dla dzieci, o 17.00 występ zespołu Duet Karo, o 20.15 koncert Milano a o 21.30 gwiazda wieczoru zespołu "Wilki".

V Zawody Towarzyskie w skokach przez przeszkody odbędą się w Marcinkach. Od godz.14.00 rozpoczną się konkursy zręcznościowe przez przeszkody, pokazy kaskaderów ułańskich, pokazy woltyżerki kozackiej oraz western. Gwiazda wieczoru Michael Jackson Show.

Dożynki Wiejskie odbędą się w Rogaszycach. O 13.00 rozpocznie się msza święta, po niej obrzędy dożynkowe, zabawy i konkursy oraz zabawa taneczna.

Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Wieruszowie  zaprasza sympatyków rywalizacji sportowo-pożarniczej na Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze OSP z gminy Wieruszów, które odbędą się w Mirkowie na boisku sportowym  o godz. 14:00.

 Powiatowo-gminne dożynki  odbędą się w Galewicach. O 14.00 msza święta dożynkowa, po niej obrzędy dożynkowe na miejscowym boisku, po nich występ chóru „Biała Góra”, Orkiestry Dętej OSP  Godziesze Wielkie, występ „Kapeli Biesiadnej” Gok Galewice, występ uczniów z terenu Gminy oraz koncerty zespołów.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl