15 sierpnia 2020, 18:01

Teraz

25°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Weekendowe zapowiedzi

SOBOTA-15.02

Akcja zbiórki pieniędzy na leczenie Wojtusia Howisa z Galewic nabiera rozpędu. Oprócz internetowych zbiórek organizowane są różne wydarzenia. Jedno z nich – kiermasz rękodzieła oraz sprzedaż ciasta odbędzie się podczas targów energii odnawialnej w Wieruszowie. Grupa wolontariuszy będzie na Was czekała w godz. 10.00 – 14.00 w hali Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Warszawskiej. Wolontariusze będą mieli ze sobą puszki. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zakupić domowe ciasto „na wynos”.

NIEDZIELA-16.02

Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Tenisie Stołowym o Puchar Starosty Kępińskiego rozegrane zostaną 16 lutego w sali gimnastycznej w Łęce Opatowskiej.Zawodnicy rywalizować będą w czterech kategoriach: Kobiety, Sołtysi, Zawodnicy Niezrzeszeni i Zawodnicy Zrzeszeni.Turniej rozpoczyna się o godzinie 10.00.

100. rocznicę powrotu Podzamcza do Macierzy oraz 101. rocznicę Powstania Wielkopolskiego będą wspominać mieszkańcy regionu.Uroczystości rozpoczną się od 10.20 pod pomnikiem na Podzamczu gdzie nastapi złożenie kwiatów przy pomniku Powstańców Wielkopolskich, następnie odbędzie się przemarsz wszystkich delegacji, zaproszonych gości oraz mieszkańców do kościoła parafialnego, gdzie odbędą się główne uroczystości. Będzie nabożeństwo w intencji Powstańców Wielkopolskich, którzy właśnie z tej parafii pochodzili i walczyli na frontach I wojny światowej, ale też Powstania Wielkopolskiego. 

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl