8 grudnia 2021, 09:52

Teraz

-3°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Weekendowe zapowiedzi

PIĄTEK-1.10

Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie zaprasza na wieczór autorski Agnieszki Staszak, autorki książki "Rita". Początek spotkania o godz.18.00.

SOBOTA-2.10

W sali OSP w Mroczeniu już po raz VI odbędzie się Lokalny Festiwal Smaku. Jego organizatorem jest Zespół Szkół w Mroczeniu. Początek imprezy o godz.14.00.

NIEDZIELA-3.10

W Bobrownikach w gminie Grabów nad Prosną odbędzie się kolejna edycja Towarzyskich Zmagań Miłośników Koni. O godzinie 11.00 rozpocznie się rywalizacja w skokach przez przeszkody, a dwie godziny później na starcie staną zaprzęgi. Na godzinę 15.30 zaplanowano natomiast tradycyjnego Hubertusa. W programie imprezy także wiele atrakcji dla całych rodzin, w tym pokaz w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej ułanów, a także miejscowe jadło i napitki.

Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego przygotowało wyjątkowe atrakcje z okazji akcji „Weekend seniora z kulturą”. W ramach wydarzenia odbędzie się o 13:00 - Pogadanka pt. "Piotruś Pan czy Pan Piotr - opowieść o wiecznym marzycielu i artyście", o 13:30 - Gra karciana stworzona z prac Tadeusza Piotra Potworowskiego "Piotruś Pan czy Pan Piotr". Na odwiedzających muzeum czekają od 11:00-15:30 Pokaz krótkiego filmu dotyczącego życia i twórczości T. P. Potworowskiego, od 11:00-15:30 Opłynąć Afrykę - stoisko z papierowymi modelami statków do składania.

Koncert Orkiestr Dętych służb mundurowych "Za mundurem Kępno sznurem" odbędzie się na kępińskim Rynku. Początek o godz.14.00.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl