13 lipca 2020, 06:39

Teraz

12°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Zapowiedzi weekendowe

PIĄTEK-10.01

Koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się o godz. 18:00 w Zajeździe Wielkopolskim w Siemianicach. Wystąpią: Ekipa z Gramofonu, Gramy, The Gentelmen.

SOBOTA-11.01

W miejscowości Kochłowy o godzinie 15.00 w tamtejszej „Celince” rozpocznie się koncert połączony z licytacjami na rzecz WOŚP. Zagrają m.in. Sunday Monkeys, Szymon Jeziorny i Małgorzata Dytfeld, So Fresh i Lonia Maryniak, Chwalisz Band i Kajetan Drozd. Zaplanowano też warsztaty tańca, decoupage i pierwszej pomocy.

W Szkole Podstawowej w Olszowie przy ul. Kryształowej 3 będzie można oddać krew. Zaprasza Sztab WOŚP. Zbiórka potrwa od 11.00 do 14.00.


NIEDZIELA-12.01


WOŚP w Ostrzeszowie zagra od 15.00 pod ostrzeszowskim Centrum Kultury na parkingu. Na dwóch scenach grac będą zespoły oraz dzieci i młodzież. Poszczególne występy przeplatane będą licytacjami. Do zdobycia będą m.in. serduszko, tort, noc z gwiazdami w Centrum Wiedzy i Nowych Technologii w Parzynowie, niespodzianka od burmistrza Patryka Jędrowiaka, kameralny seans filmowy i wiele innych. Dla uczestników imprezy przygotowana zostanie ponadto bogata oferta kulinarna, w tym pokaz pod hasłem „Gotowanie na ekranie” w wykonaniu Pawła Powroźnika, laureata wielu konkursów dla mistrzów kuchni.

XXVIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kępnie. Początek o godz.15.00 a w programie występy zespołów, chórów, pokaz sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kępnie, występy taneczne, pokaz karate, JUJITSU- STREET WORKOUT o 21.00 – bezhukowe „Światełko do nieba” -Teatr Ognia FUEGO FIRE SHOW. Podczas imprezy będą się odbywały licytacje gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy a na falach Radia SUD będzie licytowane Kępińskie Złote Serduszko.

Wspólne granie z WOŚP tradycyjnie ruszy w GOKSiT o godz. 15.00. Zaplanowano występy artystyczne przedszkolaków z Sokolnik, pokaz grupy "MADAR", występ wokalistów oraz czas z zespołem wokalno-instrumentalnym "Płomienie". Ponadto można spodziewać się licytacji gadżetów, malowania twarzy, czytania bajek, a'la fotobudki, zajęć plastycznych, loterii fantowej, bogato zaopatrzonego bufetu z wyśmienitą kawą, pysznym ciastem i nie tylko.

W Sokolnikach odbędzie się jednocześnie Dzień Dawcy Szpiku. Rejestracja potrwa od 15.00 do 20.00. Przez cały dzień na ulicach będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami.

Wieruszowski Dom Kultury zaprasza na Finał WOŚP. W programie wokalne występy młodzieży, grup tanecznych, koncert noworoczny Orkiestry Dętej przy OSP Czajków oraz światełko do nieba. Początek o godz.16.00.

Finał WOŚP odbędzie się również w Olszowie. Od 15.00 występy dzieci z miejscowej szkoły, pokaz ratownictwa medycznego, pokaz zumby, koncerty zespołów, licytacje a o 20.00 światełko do nieba.

VIII Festiwal Kolęd,Pastorałek  i Piosenek świątecznych odbędzie się w Kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Laskach. Początek o godz.15.00.

Koncert niezapomnianych melodii oraz kolędowanie w wykonaniu wielokrotnie nagradzanej, na różnych przeglądach i festiwalach Orkiestry Dętej z Czajkowa odbędzie się w Wieruszowskim Domu Kultury. Oprócz muzyki, Orkiestrze będą towarzyszyć mażoretki. Zapraszamy na muzyczne widowisko  o godz 18:30. Wstęp wolny!

Koncert z cyklu "Perły w Koronie" odbędzie się w Klasztorze ss.Nazaretanek w Ostrzeszowie. W programie koncertu Wieczór pt."Rodziny maja głos" a wystąpią ostrzeszowskie rodziny muzykujące i goście. Początek koncertu o godz.18.00.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl