6 lipca 2022, 12:11

Teraz

18°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Zapowiedzi weekendowe

PIĄTEK-7.10


Dziś uroczyście rok akademicki rozpoczną studenci Uniwersytetu III Wieku w Kępnie.Początek o godz.16.30 w Kępińskim Ośrodku Kultury. Wykład inauguracyjny wygłosi dr Anna Gałecka - Drozda.Temat wykładu - "Zielona infrastruktura miasta".


SOBOTA-8.10


W Wieruszowie zostaną zorganizowane Mistrzostwa Royal Dance League w tańcu towarzyskim oraz Ogólnopolski Turniej Tańca.W programie obok popisów tanecznych spodziewajcie się m.in. gościnnych występów Magdaleny Kwiek, Marii Bren, koncertu Orkiestry Dętej OSP Wieruszów oraz piosenek w wykonaniu Tomasza Wojtana.
Gala taneczna połączona z występami artystycznymi rozpocznie się o godz. 17.30 w hali sportowej Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II przy ul. Warszawskiej.

Pracownia Orange w Rychtalu zaprasza na premierowy turniej konsolowy dla uczniów szkół gimnazjalnych.Początek o godz.9.00.


NIEDZIELA-9.10


Stowarzyszenie Po Prostu Pomagam Radia Sud organizuje kolejną zbiórkę krwi.Tym razem współorganizatorem akcji jest Urząd Gminy w Łęce Opatowskiej. Zbiórka krwi zostanie przeprowadzona w sali gimnastycznej w Łęce Opatowskiej w godzinach 10:00 - 14:00. Celem akcji jest zebranie tego życiodajnego płynu na rzecz szpitali w Wielkopolsce oraz potrzebujących mieszkańców gminy Łęka Opatowska.Na krwiodawców czekają nagrody, m.in. tablet oraz zaproszenia na Andrzejkowe Szlagier Party i koncert zespołu Akcent.


5 koncert z cyklu "Perły w koronie" odbędzie się o godzinie 18:00 w klasztorze sióstr nazaretanek w Ostrzeszowie. Gośćmi wieczoru pt. "Złote nuty" będą Łukasz Romanek (organy) i Wojciech Musiał (trąbka). Wstęp na koncert jest wolny!

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl