17 października 2021, 05:53

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Zapowiedzi weekendowe

PIĄTEK-14.10


Stowarzyszenie ARTwarium w Bralinie zaprasza na samochodowe kino. Na placu obok boiska sportowego o godz. 20.00 rozpocznie się seans polskiego filmu „Demon” z 2015 r.

0 godzinie 18.00 w nowych salach Kępińskiego Ośrodka Kultury na Dworcu PKP odbędzie się inauguracja Roku Kulturalnego. W programie uroczyste otwarcie Klubu Kreatywnych Kępnian "Poczekalnia", inauguracja wystawy fotograficznej "Wielkopolska Praca Ludzi z Pasją",ekspozycja prac uczestników sekcji fotograficznej, występ młodzieży ze Studia Piosenki KOK, występ Pani Stanisławy Bachan oraz koncert zespołu The Gentelmen.


SOBOTA-15.10


Urząd Gminy na terenie GOKSiT w Sokolnikach przeprowadzi akcję zbiórki krwi. Wszyscy chętni będą mogli podzielić się życiodajnym płynem od godz. 9.00 do 13.00.

Gminny Ośrodek Kultury w Lututowie zaprasza na Powiatową Biesiadę Kapel i Zespołów Ludowych - ZAGRAJCIE MUZYKANTY. Początek o godz. 17:00 w Sali GOK w Lututowie.

W Sali Ludowej w Osinach odbędzie się Obywatelski Kongres Antyfutrzarski. Otwarte spotkanie z mieszkańcami, parlamentarzystami, starostą kępińskim, burmistrzem i wójtami gmin powiatu kępińskiego rozpocznie się o godz.18.00.


NIEDZIELA-16.10

Strażacy z kępińskiej OSP przed kościołem św.Marcina oraz na ul.Poznańskiej zbierać będą fundusze na renowację zabytkowego, strażackiego sprzętu. Po mszach świętych rozprowadzać będą unikatowe kubki oraz kalendarze. Każdy mieszkaniec Kępna będzie mógł strażaków wesprzeć w ich szczytnym celu. Dodatkowo w tym dniu od godz.7.00 do 13.00 strażacy otworzą podwoje strażnicy i udostępnią do zwiedzania zabytkowy sprzęt. Strażacy proszą o zrozumienie i udział w akcji.

O godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach wystartuje impreza charytatywna dla walczącej z białaczką Marysi Zalwert. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie 3-letniej dziewczynki.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl