14 lipca 2024, 06:44

Teraz

17°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Zapowiedzi weekendowe

CZWARTEK-8.06


DONABORÓW: Festyn Rodzinny odbędzie się w Donaborowie. W programie konkurs piosenki dla dzieci, pokaz magii i iluzji, animatorzy, zabawa taneczna. Gwiazda wieczoru Freaky Boys. Początek o godz. 16.00.


PIĄTEK-9.06


KĘPNO: W Kępnie rozpoczną się 44 indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Badmintonie. Zawody rozgrywane będą w kępińskiej hali widowiskowo-sportowej. Gościem specjalnym będzie olimpijczyk Przemysław Wacha. Rozgrywki już od godz.9.00.


SOBOTA-10.06


BARANÓW: W hali sportowej w Baranowie odbędzie się Krajowy Turniej Polskiego Związku Badmintona dla dzieci i młodzieży w kategoriach do lat 17. W turnieju weźmie udział około 100 zawodników z 25 klubów z całej Polski. Nie zabraknie również zawodników gospodarzy UKS Tornado Donaborów oraz zawodników KB Vol-Trick Kępno. 


CZAJKÓW: XII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych odbędzie się w Czajkowie. W programie: przemarsz orkiestr sprzed Domu Kultury na stadion w Czajkowie, prezentacje sceniczne orkiestr i wspólna biesiada wraz z atrakcjami dla dzieci. Początek o godz. 16.30.


KĘPNO: Odjazdowe Bibliotekarki zapraszają na rajd rowerowy pn. Leśnym Szlakiem".Tym razem rajd wyruszy do Mikorzyna sprzed Samorządowej Biblioteki Publicznej o godz.9.45. Tradycyjnie w Mikorzynie będzie czekał posiłek i animacje czytelnicze. 


SŁUPIA POD KĘPNEM: Koncert Miejsko-Gminnej Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalmierzycach, przy drewnianym kościele w Słupi pod Bralinem - sobota 10 czerwca o godz. 19.00. Wstęp wolny. Na uczestników czekają słodkie smakołyki od Koła Gospodyń Wiejskich. Zaprasza ksiądz Marcin Nowicki


NIEDZIELA-11.06


KĘPNO: W kępińskiej hali widowiskowo-sportowej rozegrane zostaną finały 44 indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Badmintonie. Organizatorem wydarzenia jest Olimpijska Akademia Sportu Technic-Bad, kępińskie Stowarzyszenie Explozja oraz Urząd Miasta i Gminy w Kępnie.


LUTUTÓW: Lututowski Bieg Wolności 1863 odbędzie się w lesie Koziołek pod Lututowem. Część sportowa rozpocznie się o godz.10.30 złożeniem kwiatów przez delegację z Galewic,o 11.00 odprawiona zostanie uroczysta msza św., tuz po niej okolicznościowe wystąpienia a o 12.00 oficjalne rozpoczęcie biegu. O godz.17.00 na stadionie sportowym rozpocznie się część artystyczna -występy przedszkolaków, uczniów, orkiestry dętej z Lututowa i Unikowa, rekonstrukcja historyczna i wiele innych atrakcji.


KĘPNO: W Parku Starościańskim odbędą się obchody Światowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych. W obchodach udział mogą wziąć nie tylko osoby dziergające na drutach, ale także robiące na szydełku i haftujące. Uruchomiony zostanie punkt wymiany niepotrzebnych moteczków, szydełek, drutów, nici, znaczników, itd. Wystarczy zabrać robótkę, coś do picia, przekąski i dobry humor. Zaprasza Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl