24 lutego 2020, 23:54

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Zapraszamy na weekend

PIĄTEK-16.08

Na kępińskim Rynku w ramach Muzycznego Lata odbędzie się koncert Filmowo-Festiwalowy "Od nocy do nocy". Niezapomniane utwory z filmów polskich i światowych zaśpiewa Joanna Aleksandrowicz.

SOBOTA-17.08

Dożynki Gminy Syców odbędą się w Biskupicach. Rozpoczęcie nastąpi o 16.00 uroczystą Mszą Św., a po niej korowód dożynkowy przejdzie na miejsce obok sali wiejskiej. Tam  rozpocznie się biesiada dożynkowa, której towarzyszyć będą występy lokalnych zespołów folklorystycznych. Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie zespół "Daj to głośniej", który wystąpi o 21.30.

Znany z wielkiego przeboju "Ale Ale Aleksandra" wokalista Andre będzie gwiazdą Dożynek Miejsko-Gminnych, które odbędą się w miejscowości Pustkowie Południe w gminie Ostrzeszów. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00 na placu przy ul. Jasnej. Jej pierwszym punktem będzie uroczysta msza dziękczynna, po której zakończeniu zaplanowano tradycyjny korowód dożynkowy i uroczyste otwarcie. Andre zaśpiewa dla uczestników święta plonów o godzinie 18.00, a po jego koncercie rozpocznie się letnia zabawa pod gwiazdami.

W związku z Dożynkami Parafialnymi w parafii św.Marii Magdaleny w Mieleszynie w godz. od 9.00 do 11.30 na placu przy szkole będzie przeprowadzona Akcja oddawania krwi "Podziel się krwią".

NIEDZIELA-18.08

Jestem aktywny w Ostrzeszowie”- pod takim hasłem odbywać się będzie druga edycja biegu ulicznego na 5 km. Początek o godz.18.00.

Święto Plonów odbędzie się w Olszowie. Rozpocznie je o godz.14.00 msza święta , po niej wyruszy korowód dożynkowy oraz odbędą się dożynkowe obrzędy. W programie także występ dzieci z SP w Olszowie, pokaz taneczny grupy Dance Girls,o 18.00 koncert Thomasa Grotto, o 19.00 koncert zespołu VIPdance a o 21.00 koncert zespołu Top Girls.

XX Festyn Strażacko-Rodzinny odbędzie się w Domu Strażaka w Pieczyskach. W programie od 16.00 wiele atrakcji nie tylko dla dzieci. O 21.30 pokaz Fireshow i zabawa taneczna.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl