14 lipca 2024, 12:01

Teraz

23°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Zaproszenie do udziału w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”

Trwa nabór zgłoszeń do finału XXIII edycji konkursu etapu wojewódzkiego „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, który odbędzie się 13 lipca w Wijewie, w powiecie leszczyńskim podczas „Wijewiady”. W konkursie zaprezentowane zostaną najlepsze regionalne produkty żywnościowe oraz potrawy. Nabór zgłoszeń konkursowych trwa do 27 czerwca br..


Celem konkursu jest identyfikacja regionalnych produktów i dań oraz ich promocja, przygotowanie producentów do uczestniczenia w systemach jakości żywności, zarówno na szczeblu unijnym, jak i krajowym, zachęcenie rolników i właścicieli lokalnych firm do korzystania z dorobku polskiego dziedzictwa kulinarnego w celu wzbogacenia swojej oferty rynkowej. Uczestnicy konkursu czerpiąc z lokalnych receptur i tradycji mogą zaprezentować przed szeroką publicznością swoje unikatowe i nigdzie niespotykane potrawy i produkty, pozyskać nowych klientów oraz promować Region.


Nabór zgłoszeń etapu wojewódzkiego konkursu trwa do 27 czerwca. Najlepsze potrawy i produkty z etapu wojewódzkiego konkursu awansują i będą rywalizować podczas etapu ogólnokrajowego, którego rozstrzygnięcie odbędzie podczas targów Smaki Regionów w Poznaniu we wrześniu – mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.


W tym roku wydarzenie odbędzie się podczas imprezy kulturalno-rozrywkowej „Wijewiada” w sobotę 13 lipca, w Wijewie, w powiecie leszczyńskim. W ramach finału XXIII edycji konkursu etapu wojewódzkiego „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, wyłonieni zostaną są laureaci w czterech kategoriach: produktów pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, napojów i innych produktów oraz w kategorii na najlepszą potrawę regionalną. Dla laureatów przewidziano nagrody ufundowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.Szczegóły dotyczące konkursu i zgłoszeń można znaleźć na stronie Urzędu marszałkowskiego w Poznaniu.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl