14 lipca 2024, 06:35

Teraz

17°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Znów weekend

PIĄTEK-26.05


KĘPNO: W Kępnie rusza akcja profilaktyczna "Badamy nie tylko mamy". Jej organizatorem jest Kępiński Klub Amazonki.W trakcie  akcji będzie nauka  badania  piersi na fantomach, możliwość  zapisania  się na mammografie, pomiar ciśnienia, pomiar saturacji, będzie możliwość porozmawiania  z lekarzem radiologiem , psychologiem , fizjoterapeutą , z Amazonkami. Akcja rozpocznie się na kępińskim Rynku o godz. 12.00. 


WIERUSZÓW: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszewie zaprasza na wernisaż otwierający wystawę pn. „Artystycznie uczcijmy 160. rocznicę Powstania Styczniowego!”. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 17:00 w czytelni biblioteki przy ul. Klemensa Wierusza 7-9.


SOBOTA-27.05


KĘPNO: Burmistrz Miasta i Gminy Kępno oraz Przewodniczący Rady Miejskiej  zapraszają na obchody Dnia Samorządu Terytorialnego. W programie oprócz prelekcji i wystąpień również m.in. koncert największych przebojów Czesława Niemena w wykonaniu Natalii Niemen. Początek na kępińskim Rynku o godz.17.00.


MYJOMICE: III Piknik Powiatowy ze Śląskimi Szlagierami odbędzie się na boisku sportowym w Myjomicach. Na scenie pojawi się Bożena Mielnik, Jacek Silski oraz Duet Karo. Początek imprezy o godz.18.00. Wieczór zakończy zabawa taneczna.


MESZNARY: Na torze wrak race w Mesznarach odbędzie się akcja charytatywna na rzecz Sary. W programie licytacje, przejazdy quadami, przejazd wrak Taxi, gry i zabawy dla dzieci z nagrodami. Gwiazda imprezy Spiderman. Start o godz.12.00.


SPÓLE: W Sołectwie Spóle odbędzie się Dzień Mamy i Dzień Dziecka połączony z wydarzeniem sportowym, jakim będzie nordic walking, spacer z mistrzem Tadeuszem Kasprzakiem. Początek o godz. 13.00. Spacer odbędzie się na odcinku 4,7 km. Zaplanowano także wyścig dla dzieci.O 15.40 będzie pokaz iluzjonisty a o 17.00 prosto ze Śląska dotrze Grzegorz Stasiak. Koło Gospodyń Wiejskich ze Spóla przygotuje prawdziwe przysmaki, prosto z Łódzkich Bieszczad.  


NIEDZIELA-28.05


OSTRZESZÓW: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Ostrzeszowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Szklarce Myślniewskiej zapraszają na Powiatowe Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbędą się  o godzinie 15.00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ostrzeszowie.


TOKARZEW: Piknik z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w sali OSP w Tokarzewie, w gminie Doruchów. W programie konkursy, pokazy pożarnicze, dmuchańce. Początek o godz.14.00.


WIERUSZÓW: Z okazji 40.rocznicy powrotu paulinów do Wieruszowa zapraszamy na Rodzinny Festyn Parafialny w ogrodach klasztornych. W programie wiele atrakcji, początek imprezy o godz.14.30.


OSTRZESZÓW: Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrzeszowie oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu Oddział Terenowy w Ostrzeszowie zapraszają do udziału w zbiórce krwi. Akcja rozpocznie się o godz. 9.00 w ostrzeszowskim Ratuszu.


 

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl