13 lipca 2020, 05:54

Teraz

11°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Rodzinny Rajd Rowerowy „NA POWIATOWYM SZLAKU”

W niedzielę, 30 czerwca, odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy „NA POWIATOWYM SZLAKU”. Organizatorem rajdu jest Starostwo Powiatowe.

Celem rajdu będzie Ustronie koło Opatowa.

Impreza organizowana po raz pierwszy przez Powiat Kępiński ma przede wszystkim propagować turystykę rowerową oraz walory przyrodnicze naszego powiatu. To również zachęta do poznania systematycznie rozwijającej się infrastruktury ścieżek rowerowych i miejsc wartych bliższego poznania - zachęca starosta Robert Kieruzal.

Trasa rajdu prowadzić będzie z Kępna przez Lisiny, Baranów, Jankowy, Słupię pod Kępnem, Młynarkę, Biadaszki, Trzebień do Ustronia koło Opatowa, gdzie zaplanowany został rodzinny piknik. Piknik to również spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie oraz okazja do oznakowania rowerów i wysłuchania informacji nt. bezpiecznego poruszania się drogami. W drodze powrotnej wiodącej przez Trzebień, Biadaszki i Donaborów zaplanowano postój z poczęstunkiem oraz spotkanie ze strażakami ochotnikami. Trasa poprowadzona została wyłącznie lokalnymi drogami gminnymi i powiatowymi, liczyć będzie ok. 35 km.
Aby wziąć udział w rajdzie należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić stosowne zgłoszenie.  Zgłoszenia przyjmowane są w Starostwie Powiatowym w Kępnie (biuro 107 - I piętro) w dniach 12-24 czerwca 2019 roku w godzinach pracy urzędu. O uczestnictwie w rajdzie decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona dlatego nie warto zwlekać.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl