29 stycznia 2020, 14:41

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

ROWY: Sukces Klemensa Wierusza!

Gmina Wieruszów po raz drugi wzięła udział w XIII Ogólnopolskim Zjeździe Maskotek w Rowach. Podobnie jak w ubiegłym roku stoisko gminy cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, do którego ustawiały się kolejki. 

Aby otrzymać upominek od Wieruszowskiego Klemensa, należało ułożyć puzzle z wizerunkiem koziołka. Na stoisku promowane były m.in. turystyczne walory gminy, obok niego można było puszczać duże bańki mydlane.

W czasie Zjazdu 26 maskotek walczyło o głosy publiczności. Można było tam spotkać m.in. Gryfinka - Starostwo w Bełchatowie, Sowę - Starostwo w Słupsku, Lubusia - gminę Lubuczewo, Gryzomira gmina Kruszwica, Bociana Kacpra - gmina Słupsk czy Ducha Puszczy z Wiejskiej Chaty Ignatki. Maskotki odwiedziły małych pacjentów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im J. Korczaka w Słupsku, brały udział w wielkiej paradzie ulicami Rowów, a później w prezentacji na scenie i co najważniejsze - pozowaniu do zdjęć z najmłodszymi. Często można było usłyszeć pozdrowienia od turystów z Wieruszowa i okolic. W czasie prezentacji uczestnicy Zjazdu oddali niemal 500 głosów na maskotki. Wieruszowski Klemens okazał się bezkonkurencyjny zdobywając nagrodę publiczności. 

Po raz kolejny maskotka promowała gminę Wieruszów na ogólnopolskiej arenie.

źródło: facebook.com/WieruszowskiKlemens/

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl