13 sierpnia 2022, 03:12

Teraz

18°

Rozrywka i oświata

A A A

RYCHTAL: Pary świętowały Złote Gody

Jubileusz „Złotych Godów” świętowały pary małżeńskie z Gminy Rychtal, które przeżyły ze sobą 50 lat. W uroczystym spotkaniu udział wzięły pary które swój Jubileusz obchodziły w tym i ubiegłym roku.

Jubileusz  rozpoczął się mszą świętą  w  kościele parafialnym  w  Rychtalu, którą w intencji Jubilatów odprawili: proboszcz parafii Rychtal – ksiądz kanonik Mariusz Białobłocki, proboszcz parafii Krzyżowniki - ksiądz kanonik Andrzej Milian oraz proboszcz parafii Nowa Wieś Książęca – ksiądz Daniel Wawrzyniak. Po mszy świętej Jubilaci i zaproszeni goście przeszli do lokalu, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości,któą uświetnił występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu.Następnie Wójt Gminy Rychtal w imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy wręczył tegorocznym Jubilatom  medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Małżonkowie otrzymali też okolicznościowy upominek, kwiaty i dyplom z gratulacjami i życzeniami wszelkiej pomyślności i szczęścia na dalszą wspólną drogę życia.
Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do stołu na wspólny poczęstunek, gdzie nie zabrakło symbolicznego toastu i jubileuszowego tortu.


Złote Gody, czyli 50-tą rocznicę ślubu w 2021 roku obchodziły następujące pary:
1. Aniela i Bogdan Czeszkowie
2. Felicja i Tadeusz Derkaczowie
3. Michalina i Marian Fidykowie
4. Anna i Zenon Kałusowie
5. Renata i Jan Maszlankowie
6. Barbara i Eugeniusz Tomaszewscy

Z uwagi na trwającą pandemię, w ubiegłym roku nie odbyła się tradycyjna uroczystość, a małżonkowie otrzymali wówczas medale za długoletnie pożycie małżeńskie z rąk Wójta Gminy Rychtal Adama Staszczyka w swoich domach. Część ubiegłorocznych Jubilatów zaszczyciło organizatorów swoją obecnością w tym roku. Byli to Pańswo:

1. Danuta i Alfons Klimańscy
2. Jadwiga i Jan Nolbertowie
3. Jadwiga Nolbert
4. Alina i Tadeusz Podgórscy
5. Czesława i Lech Stodolscy


Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl