17 czerwca 2019, 02:31

Teraz

16°

Rozrywka i oświata

A A A

SIEMIANICE: Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek

Spotykamy się dziś, by celebrować ten piękny zwyczaj śpiewania kolęd i pastorałek. Oby w każdym polskim domu w okresie Świąt Bożego Narodzenia nie zabrakło tej pięknej tradycji…Bo gdzie słyszysz śpiew tam wstąp, Tam ludzie dobre serca mają, Bo ludzie źli, ach wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają...

W kolędach z pewnością odnaleźć można czystą poezję, najpiękniejsze pomysły muzyczne, ale również wiele śladów dawnych polskich obyczajów. Kolędy są częścią naszej historii narodowej. Jest ich wiele. Od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek… - Tymi słowami 6 stycznia 2019 r. w święto Trzech Króli, rozpoczął się wyjątkowy „Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek”. Wydarzenie odbyło się w kościele w Siemianicach.
Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zostały wykonane przez dzieci i młodzież z terenu gminy. W trakcie koncertu licznie zgromadzeni goście mogli usłyszeć takie utwory jak: „Pastorałka od serca do ucha”, „Skrzypi wóz”, „Wśród nocnej ciszy”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, Święta w nas”, „Płoną światła w Betlejem”, Gore gwiazda”, „Noel” i wiele innych.

Występy wokalne przeplatane były słowem zaczerpniętym z „Pisma Świętego”, czytanym przez pracowników Urzędu Gminy Karolinę Goj i Dominikę Pośpiech, przy nastrojowym akompaniamencie gitary w wykonaniu Marcina Krzywińskiego. Finałowym podsumowaniem kolędowania było wspólne wykonanie utworu „Przekażmy sobie znak pokoju”.

Na zakończenie ks. Marek Olszewski i wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis dziękowali wykonawcom za piękne chwile podczas występu, opiekunom, za przygotowanie młodzieży oraz wszystkim zgromadzonym za przybycie.

foto: UG Łęka Opatowska

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl