18 marca 2018, 20:21

Teraz

-10°

Rozrywka i oświata

A A A

SIEMIANICE: Wspólne kolędowanie

Czas Świąt Bożego Narodzenia nieodłącznie kojarzy się z kolędowaniem. Z tej okazji w święto Trzech Króli, w kościele w Siemianicach odbył się „Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek”. Organizatorem koncertu był Urząd Gminy Łęka Opatowska.

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wykonały dzieci i młodzież z terenu gminy. Występy wokalne przeplatane były nastrojowym słowem, zaczerpniętym z „Pisma Świętego”, czytanym przez pracowników Urzędu Gminy Karolinę Goj i Łukasza Jędrasiaka. Miłą niespodzianką tegorocznego koncertu okazał się finałowy występ, podczas którego opiekunowie wspólnie z zebraną publicznością wykonali utwór „Przekażmy sobie znak pokoju”. Proboszcz miejscowej parafii ks. Marek Olszewski i wójt Adam Kopis dziękowali wykonawcom za występ, opiekunom za przygotowanie dzieci i młodzieży oraz licznie zgromadzonej publiczności za przybycie.

- Szczególne podziękowania należą się młodym artystom, którzy wystąpili w tak licznej stuosobowej grupie. To dzięki nim mogliśmy przeżyć bardzo piękne, radosne i wzruszające chwile. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie koncertu. Kolejny raz okazało się, że muzyka łączy pokolenia i wspólne kolędowanie otworzyło serca licznie zebranej publiczności - powiedział Radiu SUD wójt Kopis.

zdjęcia przekazane redakcji Radia SUD przez UG Łęka Opatowska.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Brak komentarzy.