17 maja 2022, 13:24

Teraz

16°

Rozrywka i oświata

A A A

SOKOLNIKI: Parada bryczek

Regionalny Pokaz i Parada Koni odbyły się w niedzielne popołudnie na terenie parku przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach. Coroczna impreza, której towarzyszyła słoneczna pogoda, przyciągnęła liczne grono zainteresowanych mieszkańców.

Jak zawsze można było podziwiać piękne konie oraz ciekawie urządzone bryczki. Do Sokolnik przyjechali miłośnicy hippiki z kilku ościennych miejscowości. – Co roku spotykamy się na tego typu imprezie – opowiada wójt, Sylwester Skrzypek. – Pogoda zamówiona jak na każde podobne wydarzenie, które odbywa się w naszych stronach. Ludzie dość chętnie uczestniczą w takich pokazach i myślę, że dla nich to duża frajda. Przy okazji chcieliśmy to połączyć z wystawą naszych piesków, które znajdują się w schronisku. Mamy przygotowane stoisko i po imprezie będziemy chcieli zainteresować mieszkańców, żeby spojrzeli, bo może komuś skruszy się serce i przyjmie takiego pieska.

Dyrektor GOKSiT, Zofia Siwik dodaje, że na wystawie pojawiło się 16 koni. – To wydarzenie z rangi powiatowej przekształciło się na rangę regionalną. Są to bryczki również spoza powiatu wieruszowskiego. Każdy uczestnik pokazu otrzymuje puchar i upominek, który może przydać się w stajni.

Mieszkańcy w trakcie niedzielnego pokazu mogli podziwiać różne rasy koni. – Przeważnie były to okazy zimnokrwiste – zdradza Roman Sawicki, prezes Terenowego Koła Hodowców Koni w Wieruszowie. – Są przedstawiciele powiatu kępińskiego oraz wieluńskiego. Pogoda jest wyjątkowa, ale ja o nią prosiłem.

Wydarzeniu towarzyszył pokaz grupy kaskaderskiej, występy artystyczne oraz zabawa taneczna.

Autor: wieruszow@radiosud.pl