17 września 2019, 10:23

Teraz

15°

Rozrywka i oświata

A A A

OPATÓW: Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

5 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęce Opatowskiej z/s w Opatowie oraz w Filii w Łęce Opatowskiej odbyły się spotkania z popularnym pisarzem książek dla dzieci i młodzieży Pawłem Beręsewiczem.

Spotkanie z uczniami klas czwartych autor rozpoczął od pytania o zawód, jaki wykonywał zanim na poważnie zajął się pisaniem. Padło wiele odpowiedzi, wiele z nich odnosiło się do wysokiego wzrostu pisarza, nikt jednak nie odgadł, że przed laty Pan Paweł był – jak sam twierdzi – najstraszniejszym i najbardziej wymagającym nauczycielem języka angielskiego. Po zakończeniu pracy w szkole, pracował nad słownikiem języka angielskiego oraz tłumaczył książki. Dziś Paweł Beręsewicz jest znanym i lubianym pisarzem – autorem wielu powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży, laureatem literackich nagród. Napisał mi.: „Czy wojna jest dla dziewczyn?”, „A niech to czykolada!”, „Poczet psujów polskich”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Wszystkie lajki Marczuka” i wiele innych.

Spotkanie z dziećmi odbyło się w bardzo ciekawej i atrakcyjnej formie, autor zapraszał chętnych do stolika na pogawędki o książkach, przy przysłowiowej „kawce i herbatce”. Dzięki temu przeprowadził z dziećmi rozmowy na interesujące ich tematy, przy okazji prezentując swoje powieści oraz zachęcając do czytania i odkrywania książek. Na zakończenie nie zabrakło pytań, chętnie i licznie zadawanych przez dzieci.

Niewątpliwie spotkanie z Pawłem Beręsewiczem dostarczyło uczniom klas czwartych wielu pozytywnych emocji oraz na długo zagości w ich pamięci.


źródło: GBP w Łęce Opatowskiej z/s w Opatowie

Autor: maciej.tettling@radiosud.pl