25 października 2020, 15:25

Teraz

15°

Rozrywka i oświata

A A A

BRALIN: Startują warsztaty Artystycznej Kuźni w Bralinie

Od września ruszył nabór na bezpłatne warsztaty muzyczne oraz dziennikarsko - medialne – Stowarzyszenie ARTwarium z Bralina rozpoczyna kolejny sezon warsztatowy dla dzieci i młodzieży! Wszystko w ramach projektu kulturalnego pn. „ARTlokal – artystyczna kuźnia”.

Po wiosennym okresie przestoju związanym z pandemią koronawirusa Stowarzyszenie ARTwarium powraca do realizacji cyklu zajęć artystycznych, które poprowadzą sprawdzeni, młodzi instruktorzy. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano serię muzycznych nagrań regionalnych zespołów i wokalistów w nietypowych miejscach – balkon, stodoła, wieża widokowa, opuszczony starszy budynek…tutaj ogranicza tylko wyobraźnia. Wystarczy mieć w składzie minimum dwie osoby w tym wokalistę, krótki opis tego co się tworzy, dorzucić do tego swoje próbne dotychczasowe nagrania (audio albo wideo), a w zamian można otrzymać: profesjonalne nagranie mini koncertu, promocję zespołu w lokalnych mediach oraz opiekę muzyczny instruktorów.
Bogata oferta bezpłatnych paneli warsztatowych powinna zadowolić każdego. Zadanie będzie realizowane dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w ramach otwartego konkursu ofert na wspieranie zadań publicznych Gminy Bralin w dziedzinie kultury.

Warsztaty skierowane będą dla dzieci i młodzieży w wieku 8-26 lat. Ponadto główne działania projektu skupiać się będą na tradycyjnych warsztatach muzycznych takich jak nauka śpiewu, gry na gitarze, perkusji, instrumentach klawiszowych itp. oraz rozszerzeniu działalności funkcjonującego radia internetowego BRALIN FM w ramach warsztatów dziennikarsko – medialnych. Jak mówić do mikrofonu, jak prowadzić audycję, jak tworzyć reportaże – to tylko mała część tego co będzie można się nauczyć. „Tegoroczny sezon projektowy został mocno ograniczony z uwagi na trwającą od wiosny pandemię. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań żeby warsztaty które co roku cieszą dużym zainteresowaniem mogły odbyć się jak to w naszej już dziewięcioletniej tradycji miało miejsce i żeby było przede wszystkim bezpieczne. Zachowujemy wszelkie środki ostrożności zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, stosujemy środki dezynfekujące i aranżujemy tak przestrzeń żeby każdy z uczestników mógł czuć się komfortowo” – komentuje Dawid Kosakiewicz koordynator projektu.

Wszelkie informacje dotyczące projektów ARTwarium można znaleźć na stronie internetowej: www.bralinfm.pl oraz na fanpage’u na portalu społecznościowym facebook: www.facebook.com/Bralinfm.

Miejsce realizacji warsztatów: Świetlica „Tęcza” w Bralinie, ul. Lipowa 14a
Spotkanie organizacyjne: 21 września – poniedziałek godz. 18:00
Zapisy e-mail: artwarium@onet.pl
patron medialny: BRALIN FM

Projekt współfinansowany jest przez Gminę Bralin.

Autor: redakcja@radiosud.pl