7 sierpnia 2020, 14:31

Teraz

27°

Rozrywka i oświata

A A A

WIERUSZÓW: Stary Wieruszów na żywych obrazach


Stowarzyszenie Historyczne Gloria Victis zaprasza mieszkańców Wieruszowa na „Retro Sesję Fotograficzną", w ramach projektu „Stary Wieruszów w żywych obrazach",  która odbędzie się 24 listopada 2019 r. (niedziela) na wieruszowskim rynku w godz. 13.00-15.00.


Na tle  banerów z archiwalnymi fotografiami starego Wieruszowa oraz przedmiotów z epoki chcemy odtworzyć klimat naszego miasta z przełomu 19 i 20 wieku. Wspólnie z mieszkańcami pragniemy odtworzyć scenki rodzajowe z tamtej epoki i utrwalić na czarno-białych  fotografiach. Każdy z uczestników będzie mógł zrobić sobie  pamiątkową fotografię. Z najlepszych zdjęć wykonamy kalendarz na 2020 rok. Dla uczestników imprezy przygotujemy odpowiednie stroje  z epoki, narzędzia pracy i inne przedmioty codziennego użytku, tak aby zdjęcia wiernie oddawały klimat minionych czasów. Można również przyjść z swojej stylizacji z początku 20 wieku. Imprezie będzie towarzyszyć muzyka retro.  Gwarantujemy dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia.


Projekt finansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020


Organizatorzy


Autor: wieruszow@radiosud.pl