18 czerwca 2024, 05:12

Teraz

16°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Strażacy z OSP zapraszają na Noc Muzeów

Ochotnicza Straż Pożarna w Kępnie włącza się w coroczną już akcję pod nazwą "Noc Muzeów". Wydarzenie zaplanowano w sobotę, 25 maja.


Strażacy w tym czasie przygotowali wiele atrakcji.


Będzie można przejechać się samochodem Magirus, zwiedzić izbę muzealną zapoznając się z zabytkami jakie w tej izbie są. Na kępińskim Rynku będzie pokaz sikawki konnej, oczywiście z zaprzęgiem konnym, gdzie  strażacy pokażą  jak kiedyś gaszono pożary i oczywiście samemu spróbować swoich sił. Główną atrakcją będzie przejazd zaczarowaną karocą. Mamy też prośbę do wszystkich a szczególnie do młodzieży aby zajrzała gdzieś na babcine strychy i znalazła jakieś przebrania z lat 20. Byłoby fajnie przyjść na kępiński Rynek właśnie w takim przebraniu. Nadało by to tej nocy wyjątkowy smaczek. Będzie tez możliwość sfotografowania się w mundurze strażackim - zachęca prezes OSP Kępno Grzegorz Błażejewski.


Przy okazji "Nocy Muzeów" strażacy apelują do wszystkich, którzy posiadają jakieś rodzinne zdjęcia, pamiątki po dziadkach czy rodzicach aby przynieść dokumenty, które zostaną skserowane i będą przechowywane w Izbie Muzealnej. Podczas wydarzenia na najmłodszych czekać będzie wata cukrowa i popcorn. Dla zainteresowanych będą również przygotowane strażackie gadżety a także sprzedaż ciast. Cały fundusz przeznaczony zostanie na zakup zabytkowych mundurów.


Chciałem jednocześnie prosić wszystkich o wyrażenie opinii, już po tej pięknej nocy muzealnej, czy jako OSP mamy tego typu wydarzenia organizować, czy Wam się podobało czy też nie. Cenimy sobie bardzo zdanie społeczności i dlatego prosimy o opinie, czy to na facebooku czy gdziekolwiek indziej - mówi Błażejewski.


Strażacy ochotnicy zapraszają na "Noc Muzeów" w sobotę, 25 maja od godziny 16.00.


 

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl