23 października 2021, 12:27

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Super zabawa z Planszostradą

W sobotę w Kępnie odbył VII Festiwal Gier Planszowych. Jego organizatorami był Kępiński Klub Gier Planszowych Planszostrada oraz Stowarzyszenie Kulturalne Euro-Art. Po raz trzeci goszczono w murach Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kępnie.


Podsumowując wydarzenie śmiało można mówić o setkach wypożyczonych gier planszowych, setkach znanych i zupełnie nowych twarzy, godzinach turniejowych batalii, dziesiątkach rozdanych nagród, tysiącach rozmów nad planszą, niezliczonych fabularnych przygoda,a przede wszystkim o niezmierzonej pomocy „niebieskich koszulek”, czyli wolontariuszy.Cel spotkania był jeden.

To, co najważniejsze jest nie do zmierzenia. Priorytetem było zapewnienie warunków do poznawania gier planszowych, do nauki przez zabawę oraz interakcji społecznej, do której na nowo powoli próbujemy wracać -mówią organizatorzy Ewa i Marcin Szalek.

Podczas Festiwalu zanotowanych zostało 160 odwiedzin i 274 wypożyczenia gier planszowych. W turniejach wzięło udział łącznie 28 osób. Organizatorzy nie czynią porównań do poprzednich edycji ze względu na okoliczności, w jakich odbywała się obecna.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl