14 lipca 2024, 06:47

Teraz

17°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Światowy Dzień Poezji z Kępińskim Kołem Literatów

Światowy Dzień Poezji obchodzono w Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie.Z tej okazji Kępińskie Koło Literatów zaprezentowało swoja najnowszą antologię "Na skrzydłach".


Spotkanie w Bibliotece było świętem poezji ustanowionym przez UNESCO w 1999 roku.W tym dniu właśnie kępińscy literaci mieli możliwość podzielić się z publicznością najnowszymi wierszami z nowego tomiku.


Jeśli chodzi o tę pozycję, którą dziś będziemy reklamować, uzgodniliśmy sobie,że taką antologię będziemy wydawać w każdym roku. Ona jest zakończona zawsze  takim podsumowanie co nam się udało zrobić /może kiedyś będzie refleksja co nam się nie udało/ ale na razie zamieszczamy to co w ubiegłym roku było ciekawego z naszej działalności. Oprócz tego,że możecie Państwo poczytać odrobinę poezji to możecie też się zapoznać z działalnością Kępińskiego Koła Literatów, bo na pewno nie wszyscy i nie zawsze mają czas aby wziąć udział w naszych poetyckich spotkaniach - powiedziała prezes KKL Renata Adamska-Garbowska.


Wiersze przeplatane były muzyką, którą na tę okazję przygotował jak zawsze Marek Kowlaski.Prezes KKL dziękowała wszystkim za udział w tak wyjątkowym wieczorze, ciesząc się jednocześnie, że są jeszcze osoby które jednak czytają poezję i goszczą na spotkaniach poetyckich.Były tez kwiaty i życzenia z okazji Światowego Dnia Poezji. W imieniu Burmistrza Piotra Psikusa złożyła je Małgorzata Frala-Kędzior, naczelnik Wydziału Oświaty UMiG w Kępnie. Miłośnicy poezji mogli też zakupić sobie nowy tomik wierszy. Wieczór upłynął w miłej atmosferze a jego uwieńczeniem były długie rozmowy przy słodkim poczęstunku.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl