14 sierpnia 2020, 04:38

Teraz

17°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Święto Niepodległości w ZSP nr1

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła w piątek 8 listopada uroczysta akademia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie. Udział w niej wzięły władze gminne i powiatowe, goście oraz młodzież szkolna.

Podczas uroczystości odśpiewano wspólnie hymn państwowy.

11 listopada dla nas Polaków jest Świętem Narodowym. Rocznica Odzyskania Niepodległości jest okazją, by poruszyć zagadnienia miłości do ojczyzny, walki o wolność, wiary w zwycięstwo, suwerenności, to także doskonały moment, by oddać hołd tym wszystkim bohaterom, którzy walczyli i ginęli za wolną ojczyznę, którzy swoją heroiczną postawą przyczynili się do odzyskania przez Polskę upragnionej Niepodległości. Obecnie żyjemy w spokojnym kraju, wolni od konfliktów zbrojnych, warto jednak  pamiętać, że nie zawsze tak było. Częściej w życiu naszych rodaków żyła groza, represje i walka o wyzwolenie. Na 123 lata Państwo Polskie zniknęło z mapy. Trzy mocarstwa: Rosja , Prusy i Austria rozdzieliły nasz kraj pomiędzy siebie, a ich potęga była tak wielka, że nawet krwawe zrywy powstańcze nie pozwoliły odzyskać upragnionej suwerenności  -  mówiła dyrektor Bogumiła Drobina.

W uroczystym dniu tradycyjnie odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Część artystyczną, w której pokazano wspaniałą lekcję polskiej historii przygotowali uczniowie pod opieką nauczycieli.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl