27 maja 2024, 17:35

Teraz

25°

Rozrywka i oświata

A A A

SŁUPIA POD KĘPNEM: Świętowali Dzień Dobra

W minioną sobotę w Ośrodku Caritas w Słupi pod Kępnem oraz w działających w jego ramach Warsztatach Terapii Zajęciowej odbył się "Dzień Dobra".


W tym dniu w swoje progi WTZ oraz Caritas zaprosiły niepełnosprawnych, ich rodziny, przyjaciół, znajomych i osoby samotne. Można było uczestniczyć wspólnie we mszy świętej a także zwiedzić Warsztaty.


Chcemy dzisiaj zaprosić wszystkich w nasze progi, chcemy otworzyć się na społeczność lokalną, chcemy pokazać czym zajmujemy się na co dzień, co można u nas  znaleźć, jakie aktywności nasi podopieczni wykonują od poniedziałku do piątku w ramach terapii zajęciowej. Chcemy pochwalić się troszkę naszymi efektami pracy i przede wszystkim zintegrować się ze środowiskiem lokalnym - powiedziała kierownik WTZ Karolina Całkowska – Krawczyk.


W "Dniu Dobra" udział wzięli również podopieczne Ośrodka Interwencji Kryzysowej, gdzie przebywają kobiety, które nie maja innego schronienia, po życiowych przejściach a także mężczyźni ze schroniska dla bezdomnych. Od strony duchowej „Dzień dobra” to bardzo ważne święto.


Dzień Dobra to jest inicjatywa ogólnopolska. Jest to dzień w którym szczególnie chcemy zauważyć wolontariat. Chcemy podziękować za to, że są ludzie, którzy w swoim wolnym czasie oddają to co mogą, czyli swój właśnie czas, swoje siły, swoje umiejętności aby pomagać potrzebującym - mówił ksiądz Łukasz Skoracki.


Podczas sobotniego spotkania zaproszeni goście mogli wziąć również udział w występie grupy muzycznej WTZ "Happy Music" a także Scholi "Taki duży, taki mały" ze Słupi pod Kępnem. Przygotowano także różnego rodzaju wyroby, które można było zakupić ale przede wszystkim porozmawiać o problemach i radościach dnia codziennego przy wspólnym stole.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl