18 lutego 2019, 05:58

Teraz

-3°

Rozrywka i oświata

A A A

SYCÓW: "Taniec śmierci" w Muzeum

Inauguracja wystawy dzieł Melchiora Grosska pod nazwą „Taniec Śmierci” I Wojna Światowa w alegorycznych wycinkach, drukach i szkicach ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w Ratingen odbyła się w Muzeum Regionalnym w Sycowie.

Melchior Grossek urodził się 6 stycznia 1889 w Bralinie. W 1909 roku zdał maturę w katolickim Gimnazjum im. św. Macieja we Wrocławiu i rozpoczął studia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. W tym samym czasie zaczął także edukację artystyczną na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1913 roku został wyświęcony na kapłana. W czasie I wojnie światowej stracił dwóch młodszych braci. Te osobiste tragedie dały początek twórczości artysty. Dzieła Melchiora Grosska ukazują okrucieństwo wojny, są osobistym protestem artysty przeciwko jej obłędowi. Patronat Honorowy nad wystawą objęła Pani minister Beata Kempa, a wsparcia finansowego udzielił m.in. Samorząd Gminy Bralin.Ekspozycja będzie można oglądać do 28 lutego. Wystawę zorganizowano we współpracy z Muzeum Historii Katowic.

Fot.www,bralin.pl

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Tryb sortowania komentarzy:

Brak komentarzy.