27 maja 2024, 17:32

Teraz

25°

Rozrywka i oświata

A A A

SZKLARKA MYŚLNIEWSKA: Potrójne święto jednostki OSP

Potrójną okazję do świętowania mieli w ostatnią niedzielę (12 maja) druhowie z OSP Szklarka Myślniewska. Obchodom Dnia Strażaka towarzyszyło tam bowiem oficjalne otwarcie nowego dwustanowiskowego garażu oraz poświęcenie wozu bojowego pozyskanego od jednostki OSP Ostrzeszów. Po okolicznościowej mszy świętej uczestnicy uroczystości zebrali się na placu przy sali wiejskiej. To tam poświęcony został średni samochód ratowniczo-gaśniczy, przekazany przez druhów z Ostrzeszowa.
- Samochód jest piękny, ale musieliśmy trochę dołożyć - zaznaczył prezes OSP Myje Ryszard Kupijaj. - OSP dołożyło 50 tysięcy złotych żeby pozyskać ten samochód, ale czego się nie robi jak jest piękne auto. 
Samochód stacjonował będzie w nowym garażu, który powstał w dużej mierze dzięki zaangażowaniu mieszkańców wspieranych przez sponsorów. 
- Wiem ile zabiegów przez te wszystkie lata było i jestem niezmiernie szczęśliwy, że razem z radnymi jeszcze poprzedniej kadencji mogliśmy te marzenia całej jednostki zrealizować – mówił burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak, a wicestarosta Lech Janicki dodał. - Druhu prezesie, możesz się czuć spełniony. Rzadko zdarza się taka okazja, taka możliwość. Nie dość, że Dzień Strażaka to jeszcze wóz i garaż. Strażacka misja spełniła się prezesowi w stu, a nawet dwustu procentach. 
Już tradycyjnie, obchody Dnia Strażaka posłużyły do nagrodzenia najbardziej zasłużonych i wyróżniających się druhów. Złotym Znakiem Związku uhonorowani zostali Kazimierz Jurkiewicz i Andrzej Bodył. Honorowy Medal im. Bolesława Chomicza wręczono Ryszardowi Kupijajowi i Romanowi Kubiakowi, a brązowym medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa" doceniono działalność Daniela Dudka i Karola Zawadzkiego.

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl