13 czerwca 2021, 22:16

Teraz

11°

Rozrywka i oświata

A A A

KĘPNO: Szkoła Muzyczna zaprasza w swoje progi

Ruszają zapisy do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Kępnie na rok szkolny 2021/2022.

Szkoła prowadzi kształcenie w zakresie gry na siedmiu różnych instrumentach, takich jak: fortepian, gitara, skrzypce, flet, saksofon, trąbka i akordeon. O przyjęcie do szkoły mogą ubiegać się kandydaci w wieku od 6. do 16. roku życia, bowiem edukacja odbywa się w dwóch cyklach: 6-letnim, zwanym dziecięcym i 4-letnim, młodzieżowym. Cykl 6-letni dedykowany jest kandydatom młodszym w przedziale wiekowym od 6 do 10 lat, natomiast 4-letni, starszym w wieku od 8 nawet do 16 lat. Zajęcia z instrumentu z każdym uczniem prowadzone są indywidualnie, co sprzyja efektywności kształcenia.Naukę w szkole prowadzi wykwalifikowana kadra pedagogiczna, bowiem nauczyciele są absolwentami akademii muzycznych.

Obecnie możemy się pochwalić warunkami do nauki na najwyższym poziomie, bowiem dokładnie rok temu w naszej szkole zakończona została potężna inwestycja związana z termomodernizacją i przebudową. Dysponujemy bogatym instrumentarium i niezbędną do edukacji muzycznej bazą dydaktyczną. Nowoprzyjętym uczniom umożliwiamy wypożyczenie wysokiej klasy instrumentów do nauki gry. Warto dodać, że jesteśmy placówką państwową, nieodpłatną, podległą Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczniowie kończący naszą szkołę otrzymują świadectwa państwowe, będące przepustką do dalszego kształcenia w szkole muzycznej II stopnia - powiedziała dyrektor placówki Magdalena Pacholik.

Wnioski kandydatów do szkoły przyjmowane są do końca maja b.r. Konsultacje online w ramach drzwi otwartych odbędą się 14, 21 i 28 maja (tj. w trzy kolejne piątki majowe) od 15.45. do 16.30. Spotkanie online z dyrektorem szkoły odbędzie się 24 maja o godz. 18.00. Badania przydatności kandydatów do szkoły zostaną przeprowadzone w formie stacjonarnej z zachowaniem reżimu sanitarnego 8 czerwca b.r. w sali koncertowej szkoły.Formularz zgłoszeniowy do pobrania i wszystkie informacje na temat rekrutacji do szkoły znajdziecie na stronie internetowej www.psmkepno.pl w zakładce „rekrutacja”.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl