17 września 2019, 10:44

Teraz

15°

Rozrywka i oświata

A A A

TRZCINICA: Teatr Blaszany Bębenek odwiedził bibliotekę

 Do Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy zawitali aktorzy z Teatru Blaszany Bębenek ze spektaklem dla dzieci „Skarb to nie tylko złoto”.

Przedstawienie, które obejrzały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy wraz z nauczycielkami, jest częścią projektu biblioteki „Książka – źródło inspiracji” realizowanego w ramach programu Partnerstwo dla książki i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Uczniowie poznali dwóch sympatycznych krasnali: Trucusię i Baltazara, którzy na polecenie króla wyruszyli do lasu, aby odnaleźć roślinę potrzebną do sporządzenia mikstury, która pomoże w wypędzeniu dokuczliwych nietoperzy z zamku. Na bohaterów czekały zabawne, czasem niebezpieczne oraz pouczające przygody. Na pomoc krasnalom ruszyły dzieci, które uwolniły Trucusię z pajęczej sieci oraz pomogły jej odczytać mapę prowadzącą do skarbu. Wspólnie z krasnalem odtańczyły również taniec radości. Spektakl w niezwykle zabawny sposób przybliżył małym widzom, czym jest prawdziwa przyjaźń oraz dlaczego należy słuchać starszych od siebie osób i nie ufać nieznajomym. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz kwiatkami.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl