29 listopada 2023, 19:01

Teraz

-4°

Rozrywka i oświata

A A A

OSINY: „Tercet Egzotyczny” na dożynkach

14 sierpnia w Osinach wystąpi ikona polskiej muzyki rozrywkowej - „Tercet Egzotyczny”. Koncert zaplanowano przy okazji Gminnych Dożynek.

Tercet Egzotyczny obok Trubadurów, to najstarszy działający polski zespół muzyczny, założony w 1963 roku, wykonujący muzykę w stylu latynoamerykańskim. Wokalistką zespołu jest Izabela Skrybant-Dziewiątkowska. Tercet Egzotyczny koncertował z powodzeniem na całym świecie, odwiedzając 49 razy USA! Zespół wyróżnia się charakterystycznym stylem, na który składają się meksykańskie stroje i sombrera. Izabella, wokalistka operetki stała się prawdziwą gwiazdą, która uwiodła widzów wspaniałym głosem, urodą i scenicznym wizerunkiem. Śpiewają po polsku, angielsku i hiszpańsku, zaś ich koncerty przyciągają rzesze fanów.

Nagrali ponad 21 albumów, które sprzedały się w 10 mln egzemplarzy. Oprócz „Pamelo, żegnaj!”, publiczności spodobają się z pewnością takie utwory jak: „Granda”, „Kołysanka w Acapulco”, „Una paloma blanca”, „La cumparsita”, „W małej hacjendzie”. W 2001 roku zmarł założyciel i lider Tercetu - Zbigniew Dziewiątkowski, a także gitarzysta Zbigniew Adamkiewicz. Mimo bólu po stracie męża i kolegi Izabella Skrybant-Dziewiątkowska postanowiła grać dalej i zaprosiła do współpracy Włodzimierza Krakusa i Janusza Konefała. I tak „Tercet Egzotyczny” gra dalej, ciesząc się niesłabnącym uwielbieniem fanów.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl