14 kwietnia 2024, 03:57

Teraz

12°

Rozrywka i oświata

A A A

TRĘBACZÓW: Strażacy - Kobietom

W sobotę, 4 marca strażacy-ochotnicy z Trębaczowa zorganizowali dla wszystkich Pań ze swojej miejscowości Dzień Kobiet. To kolejna już taka uroczystość przygotowana przez miejscową OSP.

Dzień Kobiet w Trębaczowie cieszy się z roku na rok coraz większym powodzeniem. Tym razem na zaproszenie strażaków do sali OSP przybyło ponad 140 Pań w różnym wieku.Każdą nich Panowie powitali symbolicznym tulipanem.Gości witał też prowadzący imprezę Mirosław Wróbel, życząc w imieniu organizatorów udanej zabawy.Życzenia Paniom złożyła w imieniu swoim i poseł Bożeny Henczycy radna Gminy Perzów Aldona Lorek.O idei organizowania Dnia Kobiet w Trębaczowie mówił Grzegorz Gandecki, prezes OSP.

To już kolejna taka impreza.Organizujemy ją dla naszych żon,matek przede wszystkim w podziękowaniu za ich cierpliwość dla nas.W tym roku na spotkaniu jest bardzo dużo kobiet, z roku na rok chętnych do zabawy Pań przybywa,nie tylko z samego Trębaczowa.Jest to chyba największa teraz impreza jaką udało nam się zorganiować -powiedział 

Na uroczystości pojawiła się także wójt Danuta Froń, która złożyła Paniom życzenia z okazji nadchodzącego święta. Podczas imprezy przygotowano dla Pań wyjątkową atrakcję, a dokładnie występ wrocławskiego zespołu Gentleman’s.Zespół tworzą Krzysztof Wichuła oraz Michał Wielosik, którzy założyli go wspólnie w 2014 roku. Wszystko rozpoczęło się od utworu „Balanga Łakatanka”, który został opublikowany w serwisie YouTube i spotkał się z dobrym odbiorem słuchaczy.Grupa wylansowała takie utwory jak: „Raz Aniołek, raz Diablica",„Ciebie mi mało" czy „Bo to jest ona".To między innymi tymi utworami panowie zabawiali kobiecą publiczność w Trębaczowie.Były też prezenty dla Pań a mianowicie płyty zespołu.Nade wszystko jednak byłą wspaniała zabawa przy utworach grupy a później także przy muzyce, którą serwowali Mirosław Wróbel z synem Norbertem.Spotkanie trwało niemalże do białego rana a jego wyjątkowość polegała również na tym,żew tym dniu Paniom usługiwali strażacy-ochotnicy, którzy serwowali wspaniałe posiłki.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl