17 października 2021, 06:30

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

TRZCINICA: „Czwartkowe spotkania z książką” w Gminnej Bibliotece Publicznej

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy wzbogaciła swoją ofertę działań kulturalnych o cykliczne zajęcia edukacyjno-plastyczne dla dzieci, które odbywają się w każdy czwartek. Warsztaty mają charakter otwarty i skierowane są do młodszych dzieci (kl. I – IV Szkoły Podstawowej), a prowadzą je Renata Gość – dyrektor biblioteki oraz Agnieszka Kałka – bibliotekarz GBP w Trzcinicy.

Do tej pory tematem spotkań były Ogólnopolskie Urodziny Kubusia Puchatka, piękna pora roku – jesień, przygody Zajączka Tuptusia. Obowiązkowym punktem każdego spotkania jest wspólne czytanie wierszy lub opowiadania. Następnie czytelnicy indywidualnie przygotowują elementy do wykonania wspólnej pracy plastycznej (tortu dla Kubusia, Pani Jesieni, ubranego w barwy jesieni drzewa czy kwiatów zebranych na łące Zajączka Tuptusia.

Podczas zajęć dzieci rozwijają swoje umiejętności manualne poprzez zróżnicowane zadania z użyciem dużego wachlarza technik plastycznych. Warsztaty te dodatkowo pobudzają wyobraźnię i kreatywność, zachęcają do twórczego myślenia i ekspresji oraz kształtują wrażliwość estetyczną. Dzięki uczestnictwu w zajęciach, dzieci uczą się samodzielności, ale także pracy grupowej. Efekty prac uczestników warsztatów można oglądać na wystawach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy.

Źródło: GBP w Trzcinicy

Autor: maciej.tettling@radiosud.pl