18 marca 2018, 23:56

Teraz

-10°

Rozrywka i oświata

A A A

TRZCINICA: "Mistrz Pięknego Czytania"

7 kwietnia w bibliotece szkolnej w Trzcinicy odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy o tytuł "Mistrza Pięknego Czytania", którego organizatorem była Ewa Gaze - nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkół w Trzcinicy.

W konkursie wzięli udział uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych w Trzcinicy i w Laskach. Konkurs odbywał się w czterech kategoriach wiekowych klas III, IV, V i VI szkoły podstawowej. Otwarcia konkursu dokonała dyrektor ZS w Trzcinicy Małgorzata Hadzik oraz Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, który mówił o tym, że czytanie jest bardzo ważną i przydatną w życiu umiejętnością. Zachęcał do czytania oraz życzył wszystkim uczestnikom powodzenia.

W pierwszym etapie konkursu uczniowie prezentowali jeden przygotowany przez siebie fragment dowolnej książki. Natomiast w drugim etapie zadanie polegało na przeczytaniu fragmentu nieznanego tekstu przygotowanego przez organizatora. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników komisja konkursowa w składzie: Renata Marczak - nauczycielka języka polskiego w ZS Laski, Bożena Mierzwiak - nauczycielka języka polskiego w ZS w Trzcinicy oraz Dawid Gościniak - pracownik Urzędu Gminy w Trzcinicy przyznała tytuł „Mistrz Pięknego Czytania”:
- w kategorii klas III tytuł zdobyła Lena Grycman z szkoły podstawowej w Laskach,
- w kategorii klas IV tytuł zdobyła Martyna Antoniak z szkoły podstawowej w Trzcinicy
- w kategorii klas V tytuł zdobyła Karolina Dłubak z szkoły podstawowej w Trzcinicy
- w kategorii klas VI tytuł zdobyła Natalia Pawlik z szkoły podstawowej w Trzcinicy

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które ufundował Urząd Gminy w Trzcinicy.

Źródło: UG Trzcinica

Autor: maciej.tettling@radiosud.pl

lubZaloguj się

Redakcja Radia SUD nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Brak komentarzy.