25 września 2023, 22:41

Teraz

17°

Rozrywka i oświata

A A A

TRZCINICA: Odbył się VII Bieg Uliczny im. Janusza Smiatacza

W minioną niedzielę odbył się VII Bieg Uliczny im. Janusza Smiatacza o puchar Wójta Gminy Trzcinica. Organizatorami wydarzenia był: Urząd Gminy Trzcinica, Stowarzyszenie Wsi Trzcinica "Przyszłość" oraz Klub Sportowy "Sparta Ultra Team".


Głównym celem imprezy było uczczenie pamięci społecznego działacza Gminy Trzcinica, majora Janusza Smiatacza oraz popularyzacja biegów jako najzdrowszej formy ruchu. Zawodnicy biorący udział w biegu ulicznym mieli do pokonali odcinek 10 km na trasie przebiegającej przez miejscowości: Trzcinica, Wodziczna, Ignacówka Pierwsza, Aniołka Parcele i następnie powrót do miejscowości Trzcinica. Najlepszy tegoroczny czas to 37 min i 21 sekund. Uczestnicy na całej długości trasy byli nagradzani i dopingowani brawami zebranych kibiców i obserwatorów biegu.
Pomiar czasu dokonywany był w sposób elektroniczny przy pomocy chipów zaczepianych do butów biegaczy przez firmę Zmierzymy Czas z Opola. Dla zwycięzców w różnych kategoriach wiekowych przygotowano pamiątkowe puchary. Wszyscy biorący udział w zawodach otrzymali tzw. pakiety startowe oraz zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, które na linii mety wręczała komisja medalowa Grzegorz Hadzik- Wójt Gminy Trzcinica, Anna Parzonka- Prezes Stowarzyszenia Wsi Trzcinica "Przyszłość" wraz z Sekretarzem Stowarzyszenia Renatą Adamską- Garbowską. Dla zwycięzców w różnych kategoriach wiekowych przygotowano również pamiątkowe puchary. Na zakończenie imprezy nie zabrakło podziękowań przekazanych przez Wójta dla wszystkich osób, organizacji i podmiotów zaangażowanych w organizację tak dużego przedsięwzięcia.


Kompletne zestawienie wyników ww. biegów znajduje się na stronie internetowej: https://www.zmierzymyczas.pl/images/wyniki/20230910_Wyniki_Bieg_10_km.pdf 

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl