25 lutego 2020, 01:14

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

TRZCINICA: Rozgrywki piłkarskie Orlików na stadionie w Trzcinicy

25 września 2016 roku na Stadionie Sportowym w Trzcinicy odbyła się impreza piłkarska łącząca pokolenia. Był to mecz Orlików a także mecze Oldboyów oraz Młodzieży Grand Derby Trzcinica. Zwycięzcami turnieju została drużyna Młodzieży, otrzymując zgodnie z tradycją puchar przechodni Prezesa Spółki JanMar Centrum Marcina Gatnera. Wręczone zostały również statuetki dla najstarszego zawodnika, którym był Adam Maryniak oraz dla najmłodszego zawodnika, którym był Patryk Mielcarek.

Każda z rozgrywek była niezwykle widowiskowa i emocjonująca. Menadżerami drużyny Oldboyów oraz Młodzieży Grand Derby Trzcinica byli Jan Szar Bogdan Gąszczak, natomiast opiekunami Orlików ksiądz Kanoinik Wiesław Cieplik oraz Grzegorz Szar. 

Po zakończeniu meczy najmłodszych zawodników każda z drużyn Orlików otrzymała z rąk wójta gminy Grzegorza Hadzika pamiątkowy puchar. Wszyscy zawodnicy otrzymali również pamiątkowe medale od organizatorów.

Jak podsumowuje wójt gminy Trzcinica: - Z dużą radością oglądałem mecz najmłodszych piłkarzy, widziałem ich zapał i zaangażowanie. Myślę, że wyrosną z nich dobrzy zawodnicy. Dziękuję opiekunom za zaangażowanie, rodzicom za liczne przybycie i dopingowanie swych dzieci. Oglądając mecz Oldboyów i Młodzieży zauważyłem, że jest duży potencjał rokujący dobrze na przyszłość.

Źródło: UG Trzcinica

Autor: maciej.tettling@radiosud.pl