17 października 2021, 05:37

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

TRZCINICA: Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Gawińskim

21 października w Domu Ludowym w Trzcinicy odbylo się spotkanie autorskie z Panem Zbigniewem Gawińskim, pisarzem urodzonym w Trznicicy, mieszkającym obecnie w Szkocji, zorganizowane we współpracy przez Stowarzyszenie "Przyszłość" i UG Trzcinica.

Na początku, Pani Anna Parzonka, prezes Stowarzyszenia, powitała wszystkich zaproszonych gości, Wójta Gminy Trzcinica Pana Grzegorza Hadzika, Sekretarz Gminy Panią Renatę Ciemny, Przewodniczącego Rady Gminy Trzcinica Pana Zdzisława Mikołajczyka, Radnych powiatowych i gminnych, przedstawicieli oświaty, biur poselskich, organizacji działających na terenie Gminy Trzcinica oraz mediów, a także wszystkich zaproszonych gości - Teraz czas na powitanie najważniejszej osoby dzisiejszego wiezczoru, Pana Zbigniewa Gawińskiego. Jak wiemy, Pan Zbyszek urdził się w Trzcinicy, tutaj się wychował i dzisiaj jest z nami - powiedziała Anna Parzonka.

Uroczystość uświetnili swoim śpiewem uczniowie z terenu Gminy Trznicica, a wiersze i opowiadania trzcinickiego poety czytał aktor teatru w Kaliszu Pan Lech Wierzbowski. Twórczość obfitowała we wspomnienia związane z młodością Pana Zbigniewa, nie zabrakło także akcentów humorystycznych.
Na koniec podziękowania otrzymały wszystkie osoby zaangażowane w zorganizowanie tej uroczystości. Autor odczytał także swój najnowszy wiersz, który zadedykował Pani Jadwidze Miesiąc, która była nauczycielką języka polskiego w czasach szkolnych Pana Zbigniewa.
Całość zwieńczyło uroczyste podpisywanie książek przez samego autora oraz skromny poczęstunek dla wszystkich gości.

Autor: maciej.tettling@radiosud.pl