14 kwietnia 2024, 02:35

Teraz

13°

Rozrywka i oświata

A A A

TRZCINICA: Turniej Wiedzy Pożarniczej

W niedzielę, 26 lutego, w sali Domu Ludowego w Smardzach odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W Turnieju udział wzięło 13 uczniów szkół podstawowych i 13 uczniów gimnazjum z ZS w Laskach i ZS w Trzcinicy oraz 3 uczniów z klas ponadgminazjalnych. Prezes Zarządu Gminnego Druh Krzysztof Waloszczyk powitał Wójta Gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika, Zarząd Gminny, Komisję Turnieju, zawodników i opiekunów. Komisja pracowała w składzie: Przewodniczący Druh Jerzy Kwaśniak, Sekretarz Druhna Donata Gawlik, członkowie - Druh Kazimierz Bednarek, Druh Andrzej Parzonka, Druh Grzegorz Hadzik, Druh Mateusz Piędzioch.
Uczestnicy wykazali się dobrą znajomością zagadnień z zakresu pożarnictwa i ochrony przeciwpożarowej a turniej stał na wysokim poziomie.

Wyniki przedstawiają się następująco:
W kategorii szkoła podstawowa:
I miejsce – Klaudia Szajdak
II miejsce – Marlena Kałus
III miejsce – Amelia Sołtysiak

W kategorii gimnazjum:
I miejsce – Milena Wojdyga
II miejsce – Julia Waloszczyk
III miejsce – Anna Parzonka

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Aleksander Jokiel
II miejsce – Paulina Jeziorna
III miejsce – Dominika Kwijas


Dwóch najlepszych zawodników z każdej kategorii będzie reprezentować Gminę Trzcinica na etapie powiatowym, który odbędzie się 18 marca 2017 roku w Baranowie.

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Trzcinica a wszyscy uczestnicy dyplomy. Każdy z uczestników otrzymał słodki upominek a najmłodsze uczestniczki turnieju Julita Grzesińska i Amelia Sołtysiak pamiątkowe maskotki w stroju strażackim. Na zakończenie Wójt Gminy Grzegorz Hadzik podziękował wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział i przygotowanie, Zarządowi Gminnemu OSP, Komisji Konkursowej oraz OSP w Smardzach za pomoc i zaangażowanie w organizację turnieju.

Źródło: UG Trzcinica

Autor: maciej.tettling@radiosud.pl