26 stycznia 2021, 13:26

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

TRZCINICA: W bibliotece o bibliotekach

Od 5 lipca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy można zwiedzać wystawę pn. ,,Jak zmieniają się wielkopolskie biblioteki".Wystawę placówce w Trzcinicy wypożyczyła Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Ekspozycja składa się z 14 plansz prezentujących architekturę oraz aranżację wnętrz nowoczesnych bibliotek publicznych z terenu województwa wielkopolskiego. Przedstawione obiekty ukształtowane zostały wg reguł rządzących przestrzenią publiczną. Prezentowane są według czterech kategorii: biblioteka widoczna w przestrzeni, biblioteka o atrakcyjnej aranżacji, biblioteka przyjazna dla użytkowników, biblioteka wielofunkcyjna. Inspiracją do wystawy był zrealizowany w 2014 r. projekt Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu: Biblioteka Pomysłów 2014: Zmień przestrzeń – aranżacja i design w bibliotece (dofinansowany z Programu Rozwoju Bibliotek). W przeciągu ostatnich kilku lat część wielkopolskich bibliotek przeniesiono do nowych budynków, wiele z nich wyremontowano i zmodernizowano. Natomiast na terenie Gminy Trzcinica został wybudowany nowy obiekt biblioteczny. Ekspozycja pokazuje niektóre budynki i wnętrza wielkopolskich bibliotek. Wśród prezentowanych na wystawie obiektów jest także budynek Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, uroczyście otwarty i poświęcony 8 października 2015 r. Biblioteka w Trzcinicy jest postrzegana jako jeden
z najnowocześniejszych siedzib bibliotek publicznych na terenie województwa wielkopolskiego, jak i kraju.Wystawę w bibliotece w Trzicnicy oglądać można przez cały lipiec i sierpień w godzinach otwarcia biblioteki.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl