7 sierpnia 2020, 14:51

Teraz

27°

Rozrywka i oświata

A A A

RYCHTAL: W siatkówkę dla Majki

30 listopada w sali sportowej w Rychtalu odbędzie się Turniej Charytatywny dla małej Mai. Organizatorem wydarzenia jest siatkarski zespół działający w Klubie Sokół Kępno.

Zespół trenuje od niespełna roku,choć część zawodniczek swoją przygodę w nim rozpoczęła ponad 10 lat temu, kiedy trenowały w szkole średniej. Zapał niektórych z nich doprowadził do reaktywacji drużyny.

Najpierw amatorskie spotkania, ale z czasem chciałyśmy grać już bardziej profesjonalnie. Udało się nam zebrać sporo nowych zawodniczek, a  całą drużynę zgodził się poprowadzić  trener Stefan Kostecki, któremu jesteśmy bardzo wdzięczne za tak świetną współpracę. Nie sposób nie wspomnieć o sponsorach dzięki którym możemy pokryć podstawowe koszty związane z trenowaniem – powiedziała Marta Mamczak.

Już w następny weekend zespół rozpoczyna przygodę w opolskiej Lidze Siatkówki a w sobotę, 30 listopada w Rychtalu rozegrany zostanie Turniej z ich udziałem.

Dostałyśmy propozycję od koordynatora hali sportowej w Rychtalu, aby w ramach promocji siatkówki wśród dzieci i młodzieży rozegrać turniej siatkówki. Wpadłyśmy też na pomysł, że można to połączyć z dobrym czynem i równolegle zorganizować zbiórkę charytatywną dla Majki. Kilka razy zdarzyło mi się pomagać jej i jej rodzicom, stąd wiem jak bardzo potrzebują wsparcia. Udało nam się zgłosić zbiórkę w MSWiA, dostałyśmy zgodę na przeprowadzenie akcji i mamy nadzieję, że to będzie pierwsza edycja i uda nam się kontynuować te turnieje a odzew ludzi będzie pozytywny – mówi Aleksandra Idzikowska.

Majka to 1,5 roczna dziewczynka z Gminy Kępno, która urodziła się z nieuleczalnym w jej przypadku zespołem Berdona, przeszła wiele operacji ratujących życie. Jest żywiona pozajelitowo i praktycznie 19h/dobę podłączona do pompy żywieniowej. Podczas Turnieju dla Majki zagrają drużyny T.G "Sokół" Kępno, "Turbinki" Cieśle, MGOKiS Praszka oraz "1,60m" z Wrocławia. Dodatkowo przewidziano atrakcje dla dzieci, pokaz grupy StreetWorkaut, licytację i poczęstunek. Wstęp wolny. Przypomnijmy, początek o godz.10.00 w sobotę, 30 listopada. Patronat medialny nad Turniejem objęło Radio Sud.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl