20 maja 2024, 17:16

Teraz

23°

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Weekendowe wydarzenia

SOBOTA-25.03


GALEWICE: KERMASZ CHARYTATYWNY dla maleńkiej mieszkanki gminy Galewice - Dominiki Fiołki, dziewczynki z gminy Galewice, która potrzebuje rehabilitacji w związku z towarzyszącym jej szeregiem chorób odbędzie się od 16:00 do 20:00 w sali OSP w Galewicach. W programie występy taneczne i wokalne, zabawy i animacje dla dzieci, możliwość zakupu potrwa, ciast, rękodzieła, obrazów i palem wielkanocnych.


OSTRZESZÓW: Spod Kościoła Chrystusa Króla w Ostrzeszowie już po raz siedemnasty wyruszy Rowerowa Droga Krzyżowa „Śladami znaków wiary po ziemi ostrzeszowskiej”. Kolejne jej stacje stanowić więc będą krzyże i kapliczki stojące w różnych miejscowościach powiatu.Uczestnicy proszeni są o przybycie na miejsce zbiórki około godziny 9.30. Pół godziny później zbiorą się pod krzyżem „Drzewo życia” zlokalizowanym przy wejściu do Kościoła Chrystusa. To tam umiejscowiono pierwszą stację Rowerowej Drogi Krzyżowej. Cała trasa liczyć będzie 24 km, na jej przebycie należy sobie zarezerwować około 10 godzin, a ostatnim przystankiem będzie, po raz pierwszy, wzniesienia Bałczyna. 


MIKSTAT: XXIV Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Tenisie Stołowym oraz XVIII Memoriał im. Bronisława Mikołajewskiego odbędzie się o godz. 9.00 w hali sportowej w Mikstacie.


WIERUSZÓW: Dyrekcja,  nauczyciele oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Wieruszowie zapraszają uczniów klas ósmych oraz ich rodziców na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się  w godz. 09.00-12.00. W tym dniu będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły na rok szkolny 2023/24, wziąć udział w pokazach oraz warsztatach. 


NIEDZIELA-26.03


ŚWIBA: W sali OSP Świba odbędzie się Akcja Pobierana Krwi. Wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia zapraszamy w godzinach od 9.00 do 12.00 . Możliwość oddania krwi i osocza.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl