23 października 2021, 13:02

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Weekendowe zapowiedzi

PIĄTEK-10.09

Kamil Bednarek będzie największą gwiazdą festynu pod hasłem „Pożegnanie lata”, który odbywał się będzie w Ostrzeszowie. Na scenie zlokalizowanej na parkingu przy ulicy Kaliskiej wystąpią także m.in. Stashka oraz młodzi lokalni wokaliści. Już od godziny 15.00 wystartuje kiermasz lokalnych twórców, rzemieślników i producentów. To jedna z najnowszych inicjatyw OCK.Na 17.30 zaplanowano początek występów muzycznych. Jako pierwsi przed publicznością zaprezentują się: Teresa Franc, Krzysztof Marczak i Bartek Fikus, stojący dopiero u progu muzycznej kariery. Później czas przyjdzie na Stashkę, coraz bardziej popularną wokalistkę, mającą na swoim koncie m.in. zwycięstwo na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w Karlshamm i wreszcie na scenie pojawi się Kamil Bednarek. Do tego wszystkiego wiele atrakcji dla dzieci, w tym: dmuchańce, animacje i malowanie twarzy.

Biblioteka Publiczna w Perzowie zaprasza na monodram literacki na podstawie tekstów Zbigniewa Herberta. Wystąpi Wojciech Wysocki. Początek o godz.18.00.

SOBOTA-11.09

 VII Kępiński Festiwal Gier Planszowych odbędzie się w Kępnie. Dla uczestników przygotowano sporo atrakcji. Festiwal potrwa od 10.00 do 20.00 w Szkole Podstawowej Nr2 w Kępnie. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

Koncert zespołu Fisheclectic odbędzie się o godz. 19.00 w Kościele św. Augustyna w Kostowie.

NIEDZIELA-12.09

Koncert słowno-muzyczny z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Hanulinie o godz.15.30.

Dożynki Powiatowo-Gminne odbędą się na boisku sportowym w Piaskach. O 14.00 przejazd korowodu dożynkowego, po nim msza święta, od 16.00 główne uroczystości dożynkowe.W programie również koncert zespołu Zimne Frytki, 19.15 koncert Brygidy i Roberta Łukowskich a o 21 After Part.

Koło Gospodyń Wiejskich w Jaworku zaprasza na Dożynki Sołęckie. Początek o 14.00.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl