17 października 2021, 05:42

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

REGION: Weekendowe zapowiedzi

PIĄTK-17.09

KGW w Opatowie zaprasza na Festyn. Początek o 15.00 na placu zabaw przy Bibliotece w Opatowie.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ostrzeszowie zaprasza na recital aktorki telewizyjnej i filmowej Katarzyny Żak "Piosenka na życzenie". Początek o 17.00.

SOBOTA-18.09

Uroczyste odsłonięcie tablic Olimpijczyków odbędzie się o godz.11.00 na wieruszowskim Rynku-pierwszego dnia Imprezy Integracyjnej "Spotkanie Przyjaciół" -Półmaraton Aleją Czerwonych Dębów.

Piknik Historyczny odbędzie się w Parku Dworskim w Kuźnicy Grabowskiej.W programie zabawa dla dzieci poszukiwanie skarbów,
pokaz Regimentu 33 IRvA Srebrnej Góry-manewry i obozowiska,bezpłatne zwiedzanie Muzeum Elementarza i wiele innych atrakcji.
Pocztek o 14.00.

Kępiński Ośrodek Kultury zaprasza na kino samochodowe i film "Bodyguard -zawodowiec" o godz.20.00 parking przy Quarium,
tego samego dnia o 13.00 przy Amfiteatrze Project Kępno odbędzie się święto kolorów.

NIEDZIELA-19.09

Ze Stadionu sportowego w Wieruszowie o godz. 12.00 wyruszy Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych.

IV Piknik Historyczny – Święto Rzeki Prosny odbędzie się na Grabowskich Błoniach. W programie występ zespołu Harmonia, grupy Joy Friends, Pokaz działania siły sekcji operacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej – 124 Batalion Lekkiej Piechoty w Śremie z użyciem środków pozoracji pola walki, Pokaz Historyczny „Ziemia Grabowska w cieniu okupacji”, Premiera filmu pt.: „Historyczne wycieczki po gminie Grabów nad Prosną”.Podczas Pikniku odbędzie się wystawa prac Jarosława Chmieliny – laureata konkursu „Prosna – pozwólmy rzece
płynąć”.Start godzina 15:00.

KGW w Rakowie zaprasza na Festyn "Dzień Ziemniaka". Początek o 14.00 na placu przy sali OSP.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl