5 marca 2024, 11:36

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

WIERUSZÓW: Finał konkursu wiedzy o rzemiośle

Anna Roszyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie została laureatką poniedziałkowego finału konkursu "Wiedza o rzemiośle", jaki odbywał się w Cechu Rzemiosł Różnych w Wieruszowie. 


Fundacja Rozwoju Edukacji i Przedsiębiorczości wraz z kilkunastoma cechami rzemieślniczymi z całej Polski zorganizowała konkurs wiedzy o rzemiośle. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Celem konkursu jest promocja wiedzy o zawodach rzemieślniczych, rzemiośle i możliwościach pracy w danym zawodzie, jak również zachęcenie uczniów do wyboru branżowej szkoły zawodowej. 


Konkurs obejmował dwa etapy. Pierwszy został przeprowadzony na poziomie szkół. Kolejny etap (przeznaczony dla trzech najlepszych uczniów z pierwszego etapu) odbywał się w siedzibie cechu. Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody za zajęcie I, II i III miejsca. To odpowiednio bony o wartości 2000, 1500 i 1000 zł. 


Pierwsze miejsce zdobyła Anna Roszyk (SP nr 2), drugie Anna Sęk (SP w Pieczyskach), trzecie Daria Drapiewska (SP w Pieczyskach). 


Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali przedstawiciele Cechu: Adam Musiała, Maria Pegza i Marzena Nowak oraz nauczyciele. 


Konkurs sfinansowany został ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła. Konkurs przeprowadzony został za pośrednictwem dedykowanej platformy edukacyjnej, przygotowanej przez Fundację, umożliwiającej rejestrację uczestników, dostęp do bazy wiedzy oraz przeprowadzenie testu z natychmiastowym dostępem do wyników. 

Autor: wieruszow@radiosud.pl