14 kwietnia 2024, 04:32

Teraz

12°

Rozrywka i oświata

A A A

WIERUSZÓW: I etap turnieju policyjnego dla szkół średnich w Wieruszowie

W tegorocznych eliminacjach powiatowych dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi pierwsze miejsce zajęła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie. Teraz uczniowie będą reprezentować swoją placówkę w finale wojewódzkim na terenie MOSIR w Łodzi.


21 lutego 2024 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława w Wieruszowie odbył się turniej dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. W zawodach brali udział czteroosobowe drużyny ze szkół średnich składające się z dwóch mężczyzn i dwóch kobiet. Do eliminacji powiatowych przystąpili uczniowie z ZSP im. S. Staszica w Wieruszowie i z LO. w Wieruszowie. Po uroczystym rozpoczęciu, każda z drużyn wspólnie rozwiązywała test składający się z 30 pytań z zakresu min. Ustawy o Policji, a także znajomości przepisów ruchu drogowego. Po części teoretycznej reprezentanci swoich szkół przystąpili do testu sprawności fizycznej. Tym razem już indywidualnie pokonywali tor przeszkód. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja konkursowa, która podliczyła punkty i wyłoniła zwycięzców.


W tegorocznym turnieju klasyfikacja drużynowa wyglądała następująco:


I miejsce zajęli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie,
II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.


Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez: Burmistrzów z Wieruszowa i Lututowa oraz Wójtów z Gminy Łubnice, Czastary, Sokolniki i Galewice.


Zwycięzcy wezmą udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się 12 kwietnia na terenie MOSIR w Łodzi przy ulicy Stanisława Małachowskiego.


Dziękujemy fundatorom nagród, opiekunom drużyn i uczniom biorącym udział w konkursie, a także Dyrektorowi ZSP im. S. Staszica za możliwość przeprowadzenia turnieju w tej placówce.

Autor: wieruszow@radiosud.pl