8 marca 2021, 01:19

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

WIERUSZÓW: Kino "Słońce" rusza w ten weekend

Po długiej przerwie wieruszowskie kino "Słońce" znów będzie czynne.

- Na początek ruszamy z bajeczką, którą graliśmy w październiku - zapowiada szefowa kina, Wiesława Opacka. - Na tej bajce było 20 osób. Liczę na to, że ten weekend, a więc piątek, sobota i niedziela, przyniesie nam więcej widzów. Ruszamy powoli, ponieważ nie mamy zbyt wielu propozycji. W Wieruszowie nie ma sensu grać starych filmów, ze względu na to, że nikt nie przyjdzie. Jeśli mielibyśmy grać, a tylko wziąć filmy, to po prostu szkoda kosztów, szkoda pieniędzy, szkoda dyżurów pracowników i płaconych na to pieniędzy. Ruszamy powoli. Już zaczynają pojawiać się propozycje. Dystrybutorzy starają się nam dostarczyć te propozycje. Wtedy ruszmy jak zwykle.

Przez weekend widzowie mogą obejrzeć bajkę "Trolle 2". - W niedzielę o 14.00 mamy walentynkowy seans ze słodkim upominkiem dla dzieci - zapowiada szefowa kina. - Później zobaczymy.

W roku pandemii kino odwiedziło zaledwie 8 tys. widzów. To bardzo mało, porównując dane z 2019 r. - Liczmy na to, że pandemia wreszcie się skończy. Wszyscy liczmy i czekamy na to z niecierpliwością - dodała Opacka.

Kino, zgodnie z rządowymi decyzjami, udostępnia 50% miejsc.

Autor: wieruszow@radiosud.pl