14 lipca 2024, 13:56

Teraz

23°

Rozrywka i oświata

A A A

WIERUSZÓW: Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Zbliżające się wakacje to okres wytężonej pracy wieruszowskich policjantów, którzy prowadzili spotkania z młodzieżą w placówkach oświatowych. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z PSP z Wieruszowa włączyli się w prowadzoną kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.


Bezpieczeństwo nad wodą to jeden z głównych tematów spotkań z dziećmi i młodzieżą, które odbywały się w ostatnim czasie na terenie powiatu wieruszowskiego. Prelekcję prowadzone były w placówkach oświatowych. Mundurowi odwiedzili również najmłodszych Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie podczas odbywającego się Dnia Dziecka.


- W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze apelowali o rozwagę i ostrożność podczas korzystania z atrakcji wodnych. Spotkanie odbyło się wspólnie z PSP z Wieruszowa na przystani przy rzecze Prosna, gdzie oprócz cennych rad i uwag ze strony mundurowych najmłodsi mieli okazję z bliska zobaczyć łódź ratowniczą, którą prezentowali strażacy - opowiada asp. Piotr Siemicki z KPP. - Dużym zainteresowaniem podczas wizyt mundurowych cieszył się pokaz radiowozu oraz sprzętu używanego w codziennej służbie przez policjantów. Podczas spotkań nie zabrakło informacji na temat numerów alarmowych. Policjanci przypominali o podstawowych zasadach, jakie należy stosować pozostając samemu w domu, czy jak należy się zachowywać i czego przestrzegać w kontaktach z osobami nieznanymi. Okres wakacyjny to czas prac polowych co wiąże się z wzmożonym ruchem pojazdów dlatego mundurowi omówiali podstawowe zasady ruchu drogowego. Tego typu spotkania będą odbywały się również w trakcie półkolonii, a wszystko po to by uświadamiać młodzież o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać podczas letniego wypoczynku.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl