24 listopada 2020, 10:42

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

WIERUSZÓW: Lodowiska w tym sezonie nie będzie

W nadchodzącym okresie zimowym w Wieruszowie prawdopodobnie nie ruszy lodowisko. Uruchomienie sezonowej atracji, znajdującej się na placu Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki, jest uzależnione od pandemii koronawirusa.

Miasto obawia się, że prowadzenie lodowiska może być zupełnie nieopłacalne, tym bardziej, że coraz częściej wspomina się o czasowym zamknięciu gospodarki. - Cały czas prowadzimy dyskusję. Daliśmy sobie czas do końca tego tygodnia, ponieważ również obowiązują nas terminy wypowiedzenia umów - komentuje Marta Siubijak, zastępca burmistrza. - Koszt uruchomienia tego lodowiska, później utrzymania, jest na tyle znaczący w budżecie gminy, że nie możemy sobie pozwolić na to, że uruchomimy lodowisko, natomiast później sytuacja sprawi, że nie będziemy mieć klientów. Rzeczywiście, póki co wszystko wskazuje na to, że w tym roku lodowiska nie będzie.

W sezonie letnim z podobnych powodów nie uruchomiono letnich basenów na terenie Szkoły Podstawowej nr 3. Z racji obostrzeń oraz małej liczby widzów od weekendu nie będzie czynne kino "Słońce".

Autor: wieruszow@radiosud.pl