17 czerwca 2019, 02:57

Teraz

16°

Rozrywka i oświata

A A A

WIERUSZÓW: Maryla jedną z gwiazd Dni Miasta

Wiemy już kiedy odbędą się tegoroczne Dni Wieruszowa. Jedną z gwiazd będzie Maryla Rodowicz. 

Święto miasta zaplanowano na 10 i 11 sierpnia. Wieruszowski Dom Kultury zdradził na swoim profilu facebookowym, że jedną z artystek będzie Maryla Rodowicz. Nie ma chyba osoby, która nie znałaby jej utworów. Razem zaśpiewamy "Ale to już było", "Są dwa światy" czy "Małgośka". 

- Królowa polskiej estrady wystąpi w niedzielę - zapowiada Bogusław Kurzyński, dyrektor Wieruszowskiego Domu Kultury, który jest odpowiedzialny za organizację imprezy i dobór atrakcji. - Myślę, że to będzie gratka dla wielu mieszkańców. Jej koncerty są niezwykle barwne, żywiołowe, atrakcyjne. Mamy nadzieję, że ta propozycja zadowoli różne gusta. Nad kolejnymi propozycjami trwają jeszcze prace, nie będziemy jeszcze zdradzać kto może wystąpić. 

Impreza nie odbędzie się w czerwcu, jak bywało to tradycją przed kilkoma laty. Zmieni się również miejsce świętowania. Wszystko przez przebudowę stadionu. Zresztą po jego uruchomieniu i tak nie będzie można tam organizować takich wydarzeń. - Ustaliliśmy, że miejscem tegorocznych Dni Wieruszowa będzie teren za samolotem, czyli teren Zamczyska wraz z przyległym parkiem - zdradza dyrektor Kurzyński. - Została przeprowadzona wizja lokalna, ustalenia dotyczące pewnych prac, które należy przeprowadzić na tym terenie. Mamy nadzieję, że to miejsce będzie miejscem docelowym dla organizacji takich imprez. 

O kolejnych artystach mamy dowiedzieć się niebawem. Organizatorzy zaproszą również zespoły dedykowane dla młodszych odbiorców.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl