21 lutego 2020, 15:24

Teraz

Rozrywka i oświata

A A A

WIERUSZÓW: Orkiestra Dęta ogłasza nabór

Od początku października Orkiestra Dęta OSP Wieruszów prowadzi nabór nowych muzyków.

Orkiestra Dęta OSP Wieruszów to zespół niestandardowy, zmieniający stereotypowe pojmowanie strażackich orkiestr dętych. Czerpiemy z wieloletniej tradycji naszych poprzedników, ale przystosowujemy działalność do obecnych czasów. Nasze koncerty rozrywkowe przypominają bardziej interaktywne show z bigbandowym brzmieniem sekcji dętej podparte soczystymi dźwiękami gitary basowej i energią zestawu perkusyjnego. Z drugiej strony wydarzenia sakralne i patriotyczne, gdzie staramy się wtopić w charakter miejsca i oddać nastrój utworów religijnych, wojskowych czy tak zwanych hitów muzyki klasycznej. Okazjonalne koncerty to nasza specjalność. Zapraszamy do posłuchania niektórych nagrań z naszych koncertów w serwisie YouTube.

Jeżeli grasz na trąbce, saksofonie, klarnecie, flecie, puzonie, tubie, perkusji, dzwonkach, pianinie, gitarze basowej albo chcesz spróbować swoich sił i nauczyć się całkowicie za darmo gry na instrumentach dętych lub perkusyjnych i tworzyć razem z nimi zespół z charakterem, skontaktuj się z Orkiestrą poprzez profil na Facebooku:

https://www.facebook.com/OrkiestraDetaOSPWieruszowmailowo na adres: orkiestrawieruszow@gmail.com

lub bezpośrednio z kapelmistrzem - Sebastianem Sikorą - pod nr. telefonu 609 141 328.

Oferta Orkiestry Dętej OSP Wieruszów to przede wszystkim możliwość gry w młodym, ambitnym zespole muzycznym, realizowanie koncertów scenicznych, występy podczas imprez i festiwali w Polsce i za granicą, wydawanie płyt audio video, wyjazdowe warsztaty muzyczne w ciekawych miejscach Polski.

Już wkrótce zespół pojawi się w wieruszowskich szkołach, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej na temat działalności, planów na przyszłość i naboru do Orkiestry.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku, gdzie na bieżąco pojawiać się będą informacje dotyczące naboru i samego zespołu:

https://www.facebook.com/events/671593319913076/

Autor: wieruszow@radiosud.pl