17 sierpnia 2022, 09:06

Teraz

24°

Rozrywka i oświata

A A A

WIERUSZÓW: "Pokemon Go" popularna wśród młodzieży

Gra „Pokemon Go” zyskuje coraz większe grono miłośników w Wieruszowie. Na ulicach miasta co rusz można spotkać grupki młodzieży poszukujące kolorowych stworków, które przed laty oglądaliśmy w telewizji.

Aplikacja dostępna na smartfonach, która w ostatnich tygodniach podbija świat, cieszy się uznaniem wśród wieruszowskiej młodzieży. Posiadaczy telefonów najczęściej można spotkać na placach, pod pomnikami oraz w rynku. Na czym polega zabawa? „Pokemon Go” to gra dostępna na urządzeniach mobilnych z systemem android. Przy użyciu kamery na żywo rejestrowana jest otaczająca rzeczywistość, na której pojawiają się kolorowe postacie. Zadaniem gracza jest odnalezienie i schwytanie jak największej liczby Pokemonów, by później prowadzić nimi wirtualne bitwy z innymi użytkownikami.

Grać można wszędzie

– Grać można praktycznie wszędzie, po całym Wieruszowie – zdradza jeden z mieszkańców, Łukasz Helbik. – Ostatnio łapaliśmy pokemony koło „Żabki” bądź w okolicach PZU. Było też „skrzydło”, szubienica, kościół Paulinów. Popularność tej gry wynika chyba z przywiązania do czasów dzieciństwa. Nie jest to zwykła gra, bo trzeba wyjść i ruszyć się z domu – dodają Caspar, Natalia i Klaudia.

W całej zabawie należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie. Media co chwilę informują o dziwnych wypadkach spowodowanych nieuwagą użytkowników aplikacji. Nasi rozmówcy zapewniają, że zawsze rozglądają się dookoła i dopiero później przystępują do schwytania stworków. – Trzeba uważać. Bezpieczeństwo to podstawa. My jak chodzimy od „pokestopu” do pokestopu” to zawsze uważamy żeby nie wejść czasem na ulicę.

Gra „Pokemon Go” po raz pierwszy pojawiła się z początkiem lipca w USA. Japońska firma „Nintendo” w zaledwie dwa tygodnie dodała do swojej kapitalizacji 23 miliardy dolarów. A to jeszcze nie koniec.   

Autor: wieruszow@radiosud.pl