17 maja 2022, 12:25

Teraz

16°

Rozrywka i oświata

A A A

WIERUSZÓW: Samochodowe kino i projekt filmowy

Cztery ośrodki kultury z regionu biorą udział w projekcie „Art-Laboratorium, przestrzeń dla młodych”, którego koordynatorem jest Wieruszowski Dom Kultury. Etapem finalnym warsztatów będzie projekcja filmów oraz samochodowe kino.

Niedawno końca dobiegł jeden z pierwszych etapów projektu, podczas którego młodzież uczestniczyła w warsztatach aktorskich. – Przez 3 dni po 8 godzin w każdym ośrodku razem z absolwentem łódzkiej filmówki, Jakubem Kryształem, prowadziliśmy takie spotkania – opowiada dyrektor WDK, Dawid Kosakiewicz. - Przed nami dodatkowa niespodzianka, bo na kolejny panel warsztatowy udało się nam zaprosić aktorkę Izę Kunę. Ta osoba przez 9 godzin będzie dostępna dla młodzieży. Po tych warsztatach każda grupa będzie miała porządny koncept na film. Później jeszcze dojdą warsztaty z charakteryzacji oraz operatorki filmowej.

Gala finałowa została zaplanowana na koniec października w wieruszowskim kinie „Słońce”. W tym samym okresie do czterech miejscowości biorących udział w projekcie zawita samochodowe kino.

Autor: wieruszow@radiosud.pl